Geo zony a Danove triedy

Ostatné technické problémy.
aughostino
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01. Okt 2010 23:24

Geo zony a Danove triedy

Príspevok od používateľa aughostino »

Opencart som si nainstaloval iba pred par minutami, tak sa s nim este oboznamujem. Akosi neviem prist na princip Geo zon a Danovych tried. Mohol by som vas poprosit o jednoduche a strucne vysvetlenie? :)

este mam take otazocky pomimo:
bolo by mozne zo systemu generovat aj sprievodku? podobne ako fakturu, bola by tam fakturacna adresa, dodacia adresa a informacia o tovare (mnozstvo, nazov, cena, atd...).

bolo by mozne vo fakture vytvorit vlastne polia? datum vystavenia, datum splatnosti (v administracii si nastavit splatnost[v dnoch], pridat tam scan razitka a podobne).

php velmi neovladam a ani som zatial kod nestudoval, no asi by bolo lepsie riesit to pomocou modulov, aby to bolo prehladnejsie

snad sa chapeme :)
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Geo zony a Danove triedy

Príspevok od používateľa nnestor »

danova trieda: nastavis si napriklad do jedneho pola Slovensku republiku, a nastavis si v tejto krajine dph, cize unas je to uz 20%. mozes si dalej pridat Ceskú republiku a tam si nastavis tiez dhp podla krajiny.
geo zony: tiez standard Slovenska republika + všetky kraje, dalej si nastavis krajiny v ktorej sa obchod orientuje.
upravy. existuje mnoho modifikacii pre opencart, neustale sa vyvíja. pouzi google alebo oficialnu podporu projektu http://www.opencart.com/index.php?route ... /extension
SORRY za tazkopadne vyjadrenia, mozno som ani nepomohol ale mal som tazký piatok :D
aughostino
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01. Okt 2010 23:24

Re: Geo zony a Danove triedy

Príspevok od používateľa aughostino »

Odpovede su v pohode, obcas aj vypnut treba :-P
len ma pri geo zonach zarazilo to, ze ked pri module doprava si nainstalujem hmotnost vyrobku, tak pri vybere dopravy sa zakaznikovi zobrazi nazov geo zony a v zatvorke celkova hmotnost vyrobku/ov, ma to tak byt alebo je to bug?
ked bude treba a dostanem sa na pc tak postnem screen

dalej danova trieda :)
znamena to, ze mi k vyrobkom pripocita dph podla krajiny ktoru zvolil zakaznik pri registracii? napriklad mam tovar s cenou 100€ zaradim ho do danovej triedy pre slovensko v ktorej mam 20% tak vysledna cena bude pre zakaznikov zo slovenska 120€?

este otazocka: neda sa dat pri doprave pre konkretne mesto doprava zdarma? napriklad pre zakaznikov z BA by sa pri vybere dopravy ukazovala doprava v ramci BA zdarma.

sorry za blbe otazky, ale od minulej noci som sa k tomu nedostal, tak nemam moznost to vyskusat.

pozn: neplanujem rozbehnut e-shop naostro, skor skusam nieco nove, rozsirujem obzory :) a tie rozsirenia urcite vyskusam
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Geo zony a Danove triedy

Príspevok od používateľa nnestor »

no s tymi danovymi triedami je to tak, ci tam je nejaky bug to neviem, skor je to na oficialnej podpore. a to co hovoris pre konkretne mesto, nato sluzia tie geozony. myslim ze sa to da tak nastvit ze pre BA mas zadarmo a pre ostatne kraje si nastavis inaksie parametre.
kazdopadne treba to vsetko vyskusat, ja sa s tym zaoberam tiez mozno nejaky ten mesiac.a z by si na nieco prisiel co nam v sk komunite pomoze, budeme velmi radi
Napísať odpoveď