DPH sa nezobrazuje

Riešenie problémov s inštaláciou alebo aktualizáciou.
meabe
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19. Máj 2012 11:46

Re: DPH sa nezobrazuje

Príspevok od používateľa meabe »

Ahojte,

Ja to mam vsetko ponastavovane, ako sa to uz pisalo vyssie, ale stale eshop stale DPH neodpocitava ale pripocitava k sume :-(
Ono mi to pripada (teda aj to tak je) ze by som mal zadavat ceny bez DPH, co mi pripada nevhodne.
Prílohy
Schránka05.jpg
Schránka05.jpg (11.34 KiB) 4226 zobrazení
Schránka04.jpg
Schránka03.jpg
Schránka02.jpg
Schránka02.jpg (2.28 KiB) 4226 zobrazení
Schránka01.jpg
Schránka01.jpg (5.46 KiB) 4226 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: DPH sa nezobrazuje

Príspevok od používateľa nnestor »

mate na vyber 2 možnosti: bud to dph tam date alebo nedate. ak ho tam date tak sa vam automaticky ta dan pripocita, co mi pride dost normalne :)
Trawi
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 04. Nov 2012 18:32

Re: DPH sa nezobrazuje

Príspevok od používateľa Trawi »

ahojte, mám problém...nastavil som si dane tak, ako bolo písané vyššie (ak z toho čo napíšem usúdite, že som sa tam pomýlil, ospravedlňujem sa) ale aj tak mi tie dane robia šarapatu... keď pridám produkt a zadám cenu 12, v zozname produktov je cena 9,35 a keď dám cenu 12 tak v produktoch je 7,79... ako to mám nastaviť tak, aby mi tie ceny uvádzalo tak, ako zadám v adminisrácii produktu? ďakujem
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: DPH sa nezobrazuje

Príspevok od používateľa nnestor »

skúste si pozrieť admin > systém > nastavenie > voľba
kde tretie v poradí je nastavenie "Zobraziť ceny s daňou:" = "áno"/"nie"
Trawi
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 04. Nov 2012 18:32

Re: DPH sa nezobrazuje

Príspevok od používateľa Trawi »

neviem či ste ma pochopili... aj keď som dane nemal nastavené tak mi dávalo chybné ceny... chcem sa toho zbaviť... keď dám v administrácii 10€ tak to chcem mať aj na stránke...
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: DPH sa nezobrazuje

Príspevok od používateľa SelfMan »

System je stavany na to, aby sa ceny zadavali bez DPH. Vysledna koncova cena vratane dani sa pocita automaticky na zaklade zadanych parametrov.

Keby sa menila sadzba DPH, tak by sa inak museli prerabat vsetky ceny manualne, co by bolo trosku o drzku. (nie ze by sa sadzby menili tak casto). Zaroven, pokial clovek predava veci firme, ktora je platitelom DPH do zahranicia, tak sa predava bez DPH.

Preto je system nastaveny tak ako je nastaveny.
Trawi
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 04. Nov 2012 18:32

Re: DPH sa nezobrazuje

Príspevok od používateľa Trawi »

ale ja nie som platcom DPH, to nevadí? a keď neboli nastavené DPH tak som vložil produkt s hodnotou 12€ tak mi dalo hodnotu 9,35€ keď som dal 10€ s nastavenými 20% daňami, dalo mi 7,79€ čo nie je 20%...
Trawi
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 04. Nov 2012 18:32

Re: DPH sa nezobrazuje

Príspevok od používateľa Trawi »

opäť príklad

pridal som produkt - v administrácii cena 1.69€ a na webe Cena: 1.58€ a Bez DPH: 1.32€... absolútne tomu nerozumiem... nemôže sa mi na to niekto pozrieť? bol by som fakt povďačný

ďakujem
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: DPH sa nezobrazuje

Príspevok od používateľa SelfMan »

Pravdepodobne mas zle urobene definicie ako je Danova sadzba.
moonwatch
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01. Dec 2012 22:47

Re: DPH sa nezobrazuje

Príspevok od používateľa moonwatch »

Dobry den,

prosim o radu ohladne DPH. Produkty v eshope sa mi zobrazuju spravne - ceny s a bez DPH, v tomto problem nie je. Problem nastava v pripade, ked pridam do kosika 4 kusy jedneho produktu, napr. v cene 17.60 s DPH, vysledna cena by mala byt 70.40 eur, ale je tam 70.42. Pravdepodobne spocita cenu bez DPH a z nej potom vytvori DPH 20% a pripocita k zvysnej sume. Da sa to akosi opravit, aby pocitalo 4x cenu uz s DPH, aby bola vysledna suma korektna?

Vopred dakujem za pomoc.
Napísať odpoveď