upgrade opencart 1.5.1.3 na 1.5.6

Riešenie problémov s inštaláciou alebo aktualizáciou.
mishke
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29. Okt 2013 12:52

upgrade opencart 1.5.1.3 na 1.5.6

Príspevok od používateľa mishke »

zdravim pani..
ma niekto skusenosti s upgrade opencart 1.5.1.3 na 1.5.6? hlavne ci vsetko prebehne v poriadku.. pripadne produkty ktore maju nastavene velkosti a mnozstva autoamticky preklopi dobre do novsieho systemu..

mam problem s pomalou verziou 1.5.1.3 preto ju chcem preklopit na najnovsiu..
(pripadne ak by ste mi poradili preco je taka pomala.. )

dakujem..
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: upgrade opencart 1.5.1.3 na 1.5.6

Príspevok od používateľa Axel Wers »

mishke napísal: (pripadne ak by ste mi poradili preco je taka pomala.. )
Novšia nie je o nič rýchlejšia :D

Skús toto nainštalovať http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=8561
Používam OC verziu 1.5.6.4
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: upgrade opencart 1.5.1.3 na 1.5.6

Príspevok od používateľa SelfMan »

Hlavne v1.5.6 by som sa vyhol.
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: upgrade opencart 1.5.1.3 na 1.5.6

Príspevok od používateľa Axel Wers »

Čo je na tej verzii zlé?
Používam OC verziu 1.5.6.4
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: upgrade opencart 1.5.1.3 na 1.5.6

Príspevok od používateľa SelfMan »

Nuz, v podstate sa jedna o 1.5.5.1 s par napchatymi modulmi:
Paypal Pro Iframe / Payflow Pro iFrame, PayPal Express Checkout, Amazon Payments a OpenBay Pro

Bezny clovek z tohto nic nepotrebuje. Okrem toho su tie moduly dost zaprasene (od slova prasa).
Daniel to musel vo vyvojovej verzii cele precistit. Vsetky moduly su totiz od tretich stran.

Osobne preferujem 1.5.5.1 CE RC1 (Community Edition), ktora ma aj oproti plnej verzii OC kopec poopravovanych chyb.
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: upgrade opencart 1.5.1.3 na 1.5.6

Príspevok od používateľa Axel Wers »

Hej všimol som si, že vyšla CE verzia, len ma prekvapuje, že to množstvo chýb (niekoľko z nich som si aj ja všimol na svojich eshopoch) nie je opravených aj v oficiálnej verzii. Človek je potom z toho zmätený čo má vlastne inštalovať. Nový eshop mám na verzii 1.5.6 a neviem či by bolo múdre to "preinštalovať" na 1.5.5.1 CE. Tak len dúfam, že verzia 2 bude mať tieto chyby opravené a hlavne bude rýchlejšia, lebo rýchlosť aktuálneho OpenCartu je fakt na zaplakanie. Nie je normálne, aby stránky načítavalo aj 10 sekúnd a to bežím na MariaDB 5.5, ktorá je o poznanie rýchlejšia ako MySQL 5.1
Používam OC verziu 1.5.6.4
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: upgrade opencart 1.5.1.3 na 1.5.6

Príspevok od používateľa SelfMan »

Mnohe veci su poopravovane v github-e, ibaze su tam zaroven aj nove veci, ktore nie su dokoncene. Jeden z dovodov, preco vznika CE edicia je prave chybajuci patch release, ktory by nerobil nic ine, len oprqavoval chyby.
Toto je jeden velky nedostatok OC, ktori sa par fanusikov snazi CE verziou zmenit.

CE verzia nie je o nyvych funkciach, ale o opravach a stabilite.

Co sa rychlosti tyka, pokial clovek nema vela poloziek, tak to nezbada.
Najvacsim zrutom procesoroveho casu je zobrazovanie poctu produktov v kategoriach a preto sa to aj odporuca vypnut, aby sa to nezobrazovalo. Okrem toho niektore moduly sice pridavaju funkcie, ale akosi zabudaju na doplnenie indexov databazy, o dokaze mat obrovsky vplyv na vykon.

Ja som (uz dost davno) pracoval na projekte, kde bolo v databaze skoro 2 miliony poloziek a robilo sa tam dost vela poziadaviek. Napriek tomu, ze HW nebol bohvie ako silny, vysledky boli k dispozicii do 2s.
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: upgrade opencart 1.5.1.3 na 1.5.6

Príspevok od používateľa Axel Wers »

SelfMan napísal: Toto je jeden velky nedostatok OC, ktori sa par fanusikov snazi CE verziou zmenit.
Presne tak, potom ako keby sa pracovalo na dvoch rovnakých verziách, ktoré sú zároveň odlišné.
Co sa rychlosti tyka, pokial clovek nema vela poloziek, tak to nezbada.
No problém je, že teraz keď nahadzujem nový eshop, mám tam asi 340 produktov a s tou rýchlosťou to nie je bohviečo. Ale je pravda, že mám zapnuté zobrazovanie počtu produktov v kategóriách, ale to len z praktického dôvodu, aby som videl, v ktorých kategóriách už mám nahodené produkty a v ktorých ešte nie. Keď eshop spustíme, tak to vypnem.
Okrem toho niektore moduly sice pridavaju funkcie, ale akosi zabudaju na doplnenie indexov databazy, o dokaze mat obrovsky vplyv na vykon.
Zrejme tu bude pes zakopaný, lebo tá "rýchlosť" opencartu sa prejavuje tak, že dlho sa načítava stránka (vidím len bielu obrazovku) a potom za pár sekúnd v momente nabehne celý web. Mám pocit, ako keby systém niečo hľadal a keď to nájde tak až potom natiahne obsah. Len mi je divné, že to tak robí aj pri relatívne malej databáze.
Ja som (uz dost davno) pracoval na projekte, kde bolo v databaze skoro 2 miliony poloziek a robilo sa tam dost vela poziadaviek. Napriek tomu, ze HW nebol bohvie ako silny, vysledky boli k dispozicii do 2s.
Nemáš taký modul? :)
Používam OC verziu 1.5.6.4
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: upgrade opencart 1.5.1.3 na 1.5.6

Príspevok od používateľa SelfMan »

Otestovat to mozes jednoducho. Povypinaj vsetky externe moduly co si doinstalovaval a nahod zakladnu temu.
A porovnaj si, ake je to rychle.
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: upgrade opencart 1.5.1.3 na 1.5.6

Príspevok od používateľa Axel Wers »

Skúsim, aj keď tých externých vecí nie je nejako extra veľa :)
Používam OC verziu 1.5.6.4
Napísať odpoveď