Zablokovanie polozky po pridani do kosika

Ostatné technické problémy.
qaso
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11. Feb 2013 22:33

Zablokovanie polozky po pridani do kosika

Príspevok od používateľa qaso »

Zdravim,

pouzivam OC 1.5.5.1 a hladam nejakky sposob, ktorym by som docielil, aby sa dana polozka automaticky zablokovala na povedzme XY minut pre niekoho druheho ihned, akonahle si ju niekto prvy prida do kosika. Robim portal, ktory sa bude zaoberat predajom filatelistickych objektov (znamky, celiny, celistovosti) atd...

Polozky sa odcitavaju skladom az po potvrdeni objednavky a ja by som potreboval, aby sa docasne odcital pocet skladom, ked bude mat niekto danu polozku v kosiku. Povedzme, ze to bude limitovane nejakym casom, v ramci ktoreho bude dana polozka v kosiku pretrvavat.

Zatial to mam vyrisenie, ze vsetky polozkym polozkam primarne nastavujem mnozstvo skladom 1 a pri ich kupe sa logicky automaticky odcita skladovy pocet na nulu. Ak je skladove mnozstvo nula, tak polozka automaticky zmizne z ponuky produktov a nie je mozne si ju kupit.

Chcel by som tymto zabranit nasledovnej situacii, kedy by sa mohlo stat, ze si dvaja rovnaki zakaznici kupia to iste.

Dakujem za vsetky navrhy :P
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Zablokovanie polozky po pridani do kosika

Príspevok od používateľa SelfMan »

Obavam sa dvoch veci - 1, taky modul neexistuje a 2, aj keby ho niekto naprogramoval, tak s tym bude dost problemov. Hlavne by sa lahko stalo, ze budu vsetky produkty zablokovane.
Napísať odpoveď