SEO Kľúčové slovo

Praktické rady a návody.
stanleycomp
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12. Dec 2012 18:36

SEO Kľúčové slovo

Príspevok od používateľa stanleycomp »

Zdravím potrebujem poradiť,

Keď pridám produkt a dam cenu,model..... tak tam je kolonka SEO Kľúčové slovo a rád by som vedel či sa tam udáva len jedno slovo alebo sa môže zadať aj viacej slov.

Vopred ďakujem
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: SEO Kľúčové slovo

Príspevok od používateľa freddy87 »

Môže sa vkladať ľubovoľný počet slov oddelený napríklad pomlčkou, avšak musí ísť o výstižné pomenovanie. Napríklad:

adidas-supernova-modre
Trawi
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 04. Nov 2012 18:32

Re: SEO Kľúčové slovo

Príspevok od používateľa Trawi »

a musí to byť unikátne, nemôžeš to isté prideliť dvom produktom...
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: SEO Kľúčové slovo

Príspevok od používateľa Axel Wers »

Trawi napísal:a musí to byť unikátne, nemôžeš to isté prideliť dvom produktom...
Z tohto dôvodu ja pred seo názov pridávam aj ID produktu, takto sa nemôže stať, že by som dvom produktom dal rovnaký seo názov.
Používam OC verziu 1.5.6.4
Anka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23. Aug 2012 22:47

Re: SEO Kľúčové slovo

Príspevok od používateľa Anka »

Aký je rozdiel medzi:

Kľúčové slová (Meta tag) a SEO kľúčové slovo?

Vypisujete tam tie isté slová pri danom produkte?

PS - Prečo sa slovíčka nesmú opakovať? Stráca to potom zmysel? Pretože ak mám napríklad spomínaný adidas, tak pri každom produkte adidas sa to slovo hodí, nehovoriac o univerzálny slovách, ako napríklad: botasky, topánky, nohavice, tričko...
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: SEO Kľúčové slovo

Príspevok od používateľa Axel Wers »

Kľúčové slová (Meta tag) sa po zadaní objavujú len v zdroji stránky, mali by výstižne popisovať produkt a sú informáciou pre vyhľadávacích robotov o čom produkt je. Tieto kľúčové slová v súčasnosti pre roboty nie sú dôležité, ale ak je možnosť tak ja nejaké 2-3 vždy vypíšem.

SEO kľúčové slovo po vyplnení zmení odkaz url na odkaz furl, takže namiesto napr. eshop.tld/index.php?product=123 budeš mať odkaz furl napr. v tvare eshop.tld/adidas. Je dôležité aby každé SEO kľúčové slovo bolo jedinečné, lebo ak ku desiatim produktom vypíšeš rovnaké SEO kľúčové slovo, tak budeš mať 10 produktov s rovnakým odkazom a systém ti zobrazí len jeden z nich. Ja to riešim pridaním čísla podľa ID pridaného produktu, tak mám napr. eshop.tld/1-adidas, eshop.tld/2-adidas, eshop.tld/3-adidas atď.
Používam OC verziu 1.5.6.4
Napísať odpoveď