www.alsatech.sk

Ukážte Vaše e-obchody bežiace na OpenCart.
Pravidlá fóra
Názov témy píšte v tvare „www.nazov-stranky.sk“ a v téme uveďte odkaz na Váš e-obchod.
Používateľov profilový obrázok
Pumbaa
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 12. Júl 2012 16:58

www.alsatech.sk

Príspevok od používateľa Pumbaa »

Tak dozrel nám ten čas aby som predstavil svoje skromné dielo, na ktorom som pracoval odkedy tu otravujem vzduch (cca od septembra). Je to obchod so satelitnou technikou, neskôr pribudnú aj iné veci.

http://www.alsatech.sk

Prekopal som tam toho dosť k obrazu svojmu, ako mi len moje schopnosti stačili, niekoľkokrát sa mi to rozsypalo v IE ale určite sa nájdu ešte nejaké chyby, musím ešte otestovať objednávky a doladiť dopravu. Kritika je samozrejme vítaná :D

Ďakujem.
Starý e-shop som zrušil, chystám nový a postupne objavujem OC 2.0
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: www.alsatech.sk

Príspevok od používateľa freddy87 »

E-shop pekný, čistý, prehľadný. U mňa na najnovšej Mozille takmer všetko v poriadku až na:

- Pri registrácii nového zákazníka, keď klikne zákazník na obchodné podmienky, tak sa mu nezobrazia ako Popup okno, ale na celú obrazovku, teda potom sa musí cez tlačidlo "späť" vrátiť o krok dozadu, žiaľ keď už vyplnil údaje, tak tie zmiznú, musí to robiť nanovo. Toto funguje v poriadku počas nákupu, ale nie pri registrácii nového zákazníka. Treba opraviť.
- Keď som v pokladni zvolil možnosť kuriéra UPS za tuším 6 € (platba vopred), tak následne systém ponúkol aj možnosť dobierky, čo som zvolil a bolo to ok. Takže to tiež treba spárovať, aby sa nezobrazovali bludy, lebo zákazníci sú takí, že ti povedia, že neexistuje, to tam tak nebolo, aj keď to nie je pravda :)

Ale celkový dojem výborný, použil si aj nejakú tému, alebo si to celé "vyrobil" sám?
Používateľov profilový obrázok
Pumbaa
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 12. Júl 2012 16:58

Re: www.alsatech.sk

Príspevok od používateľa Pumbaa »

Ďakujem za podnet, prvá chyba opravená, bolo to v lang. súbore bol fancybox namiesto colorbox, asi sa nepodaril na 100% upgrade z 1.5.1.3. Ohľadom tej druhej veci, na to budem musieť asi zakúpiť ten modul, alebo to dám urobiť známemu.

Tému som nepoužil žiadnu, len som sa inšpiroval niektorými témami aj inými ne-opencartovskými webstránkami.
Starý e-shop som zrušil, chystám nový a postupne objavujem OC 2.0
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: www.alsatech.sk

Príspevok od používateľa nnestor »

Ten fancybox bola chyba v preklade, v najnovsej verzii je uz problem odstraneny. co sa tyka stranky, urcite by som zmenil a hlavne zmensil to horne pismo
Používateľov profilový obrázok
Pumbaa
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 12. Júl 2012 16:58

Re: www.alsatech.sk

Príspevok od používateľa Pumbaa »

nnestor napísal:Ten fancybox bola chyba v preklade, v najnovsej verzii je uz problem odstraneny. co sa tyka stranky, urcite by som zmenil a hlavne zmensil to horne pismo
Horné písmo myslíš menu alebo prihlásiť sa/registrovať alebo ktoré ? Inak po experimentoch s písmami som zostal u starého dobrého Arialu... :lol:
Starý e-shop som zrušil, chystám nový a postupne objavujem OC 2.0
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: www.alsatech.sk

Príspevok od používateľa nnestor »

ÚVOD MÔJ ÚČET KOŠÍK... je to príliš veľke
jacho6380
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24. Feb 2012 7:55

Re: www.alsatech.sk

Príspevok od používateľa jacho6380 »

Z akej témy si vychádzal?
Používateľov profilový obrázok
Pumbaa
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 12. Júl 2012 16:58

Re: www.alsatech.sk

Príspevok od používateľa Pumbaa »

jacho6380 napísal:Z akej témy si vychádzal?
Nedá sa povedať že by som nejako odkukal konkrétnu tému, inšpiroval som sa viacerými, napr. touto http://templates.galileoagency.sk/piston/ a ešte ďalšími ktoré sú na opencart.com, konkrétne si na všetky nespomínam. Ak hľadáš inšpiráciu, je dobré si prejsť nejaké stránky venujúce sa webdizajnu, väčšinou bývajú pekne spracované. Ja to mám tak od každého trochu...nie som dizajnér ani programátor (myslím že je to aj vidieť :D ).
Starý e-shop som zrušil, chystám nový a postupne objavujem OC 2.0
Používateľov profilový obrázok
Pumbaa
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 12. Júl 2012 16:58

Re: www.alsatech.sk

Príspevok od používateľa Pumbaa »

Trocha som sa hral s mailovou šablónou order.tpl a výsledok je celkom uspokojivý, testoval som v Mozilla Thunderbird + gmail tam sa to zobrazuje cca rovnako ako je na obrázku, na azete je to na 100% šírky a nezobrazuje tú čiernu "stuhu" hore ale inak je to 100% zrozumiteľné. Ďalších mailových klientov otestujem.

Chcel by som ešte vyšpekulovať aby sa maily z admina (aktualizácia objednávky, registrácia užívateľa) tiež posielali v html a nie ako čistý text, aby som tam tiež napasoval nejaké šablóny.
Prílohy
canvas.png
Starý e-shop som zrušil, chystám nový a postupne objavujem OC 2.0
pichna
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 27. Sep 2011 9:20

Re: www.alsatech.sk

Príspevok od používateľa pichna »

velmi pekne, teraz zistujem, ze na tie mailove templaty som uplne kaslal, musim to pomenit :)
inak tu som nasiel nejaky vqmod na adminovske maily, aby ich hodilo do html, vyskusaj
http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=4137
Napísať odpoveď