aktualizacia opencart

Riešenie problémov s inštaláciou alebo aktualizáciou.
pitbull
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 18. Nov 2012 11:41

aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa pitbull »

Dobry den prajem, chcel by som sa opytat ako aktualizujem opencart Verzia 1.5.1.3 na tu najnovsiu s vylepseniami?
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa freddy87 »

pitbull
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 18. Nov 2012 11:41

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa pitbull »

lenze ta aktualizacia ak ju urobim administracia bude v SK ci v EN?
pitbull
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 18. Nov 2012 11:41

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa pitbull »

takze dnes som stahol v1.5.4.1 a naistaloval, skusal som importovat db, zalohu z administracie vsetko mozne a ani raz mi nevzalo nic a vysledok je, ze mam stale tu staru verziu a statenu jednu objednavaku...
pitbull
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 18. Nov 2012 11:41

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa pitbull »

mne prakticky shop ako je vyhovuje, potrebne je pre mna zmenit administraciu - objednavky aby som mohol do nich vstupovat a aj zlavy udelovat na objednavky proste len administracia... da sa to zenit na tu modernejsiu? a samozrejme v SK?
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa nnestor »

databazu upravovat netreba, ono to vlastne same upgradne, vsetko to mate popisane v subore, ktore si stiahnete
pitbull
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 18. Nov 2012 11:41

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa pitbull »

Upgrade? vcera som spravil vsetko na tvrdo, vymadal som web spravil som zalohy db, administracie ftp, nasledne som nakopiroval na ftp tu najnovsiu verziu 1.5.4 ci ako a klasicky instaloval, potom som cez administraciu isiel nahodit produkty res. zalohu neslo to. Tak som spravil to, ze som obnovil tu staru db a len nakopiroval najnovsiu verziu bez config, tak mi zobrazilo len bielu stranku bez nicoho... cize neviem ta kompatibilita je dost uboha... preto mozno pokial je mozne bodlo by ak ma niekto podobny problem a niekto z adminov vie ako na to napisal tu konstruktivny navod ako aktualizovat opencart tak aby zo starsej verzie sa dalo prejst na tu najnovsiu bez straty produktov a vsetkeho... za dalsie moduly kompatibilita je tiez mizerna...preto otazka na mieste je ako na to? vysrat sa na to a zmierit sa so starou alebo pockat na tu .5 co spominal pan, ze ma byt uz s upgradom... potom prichadza otazka ako prejst na tu .5...
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa SelfMan »

Myslim, ze dokumentacia v upgrade.txt je dostatocne detailna.
Zakladom je, ze pri zakladani shopu sa nezmie upravovat default tema, ale je potrebne vytvorit nove upravene sablony.
Co sa uprade tyka, pokial nemas modifikovane zdrojaky dakymi vlastnymi upravami, tak staci aktualizaciu preplacnut cez stary web (okrem config.php) a z /install/ pustit upgrade script, ktory zmodifikuje databazu.
Potrebne je tiez nahrat novu textovu lokalizaciu a taktiez moduly kompatibilne s pouzitou verziou OC.

Vsetka tato dokumentacia je na webe.
pitbull
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 18. Nov 2012 11:41

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa pitbull »

Urobil som vsetko presne ako to je v navode, rozbehol som to a hnetka sa ukazali chyby a veru malo ich nebolo. PRechod je jednoduchy, ten istal modifikuje db a ideto pekne vsetko nic netreba imporotovat, ale! Nakupny kosik nefunguje ako ma, ked si vyberies polozku nenapise priebeznu sumu ale nejaky item_text, ktory neni zadefinovany. V TOP polozkach sa neda kliknut na "DO KOSIKA" no a tak by som mohol pokracovat tych Itemov_ je do bludu ci na hlavnej sranke alebo v administracii a vsetko hladat a pekladat nvm mozno 3-4 z komunity ale sam vela casu... a preco edit objednavok? nezobrazovanie poctu poloziek v kategoriach nvm no. skor pockat az bude plnohodnota 1.5.5.0 alebo aspon 1.5.4.1. v SK a bude to good
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa SelfMan »

Ked vyhadzuje tieto chyby, znamena to naozaj len to, ze nemaskompletny preklad. Otestovat sito mozes aj s anglickou mutaciou, ktory docasne premenujes na SK. Aby si videl, ci to slape.

Preto sa tieto skusky nerobia na ostrej verzii shopu, ale v testovacom prostredi WAMP.

Podla Daniela (hlavny OC developer) je 1.5.5 viac menej hotova a pokial clovek nepotrebuje Klarna modul, da sa pouzit co jev repository. Minimalne na odskusanie.
Napísať odpoveď