aktualizacia opencart

Riešenie problémov s inštaláciou alebo aktualizáciou.
Používateľov profilový obrázok
Pumbaa
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 12. Júl 2012 16:58

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa Pumbaa »

Ja som upgradoval z 1.5.1.3 na 1.5.4.1, použil som upgrade script a totálne sa mi to celé pos*alo, nič nefungovalo tak ako malo, keďže som tam nemal ešte moc produktov tak som 1.5.4.1 nanovo nainštaloval. Ďalšieho upgradu sa bojím ako čert kríža :D Na rozbehnutom obchode by som to určite znovu neskúšal :? Ale je možné že som niečo spravil zle.
Starý e-shop som zrušil, chystám nový a postupne objavujem OC 2.0
Trawi
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 04. Nov 2012 18:32

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa Trawi »

teraz som si všimol, že je nová verzia OC... ide o nejaké zásadné zmeny kvôli ktorým by som mal upgradovať? prečítal som si tam pár noviniek no neviem, či ich využijem... ak by som sa náhodou rozhodol pre upgrade... zostanú mi funkcie, modul, updaty, úpravy dizajnu atď zachované?dakujem
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa freddy87 »

To ti nikto negarantuje, s počtom modifikácií, ktoré máš stúpa aj šanca, že budeš musieť modifikovať modifikácie :)
Tiež je možné, že niektoré moduly, čí témy nebudú kompatibilné. Podstatné je, že 1.5.5 by mala obsahovať automatický upgrade, takže by sa mala sama aktualizovať do budúcna :)
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa SelfMan »

V 1.5.5. sa zmenilo natahovanie jazykov do systemu. Porozbijalo to funkcionalitu vsetkych modulov naviazanych na jazyky. Pockal by som, ci bude opravena verzia, pripadne na aktualizovane moduly.
jacho6380
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24. Feb 2012 7:55

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa jacho6380 »

Ako je na tom 1.5.5.1?
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa SelfMan »

Este by som pockal na 1.5.5.2 alebo rovno 1.5.5.3
Sleduj http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=161&t=93332
dango
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Dec 2011 18:53

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa dango »

dnes som chcel updatnut OC z 1.5.1.3 na 1.5.5.1 -> samozrejme neuspesne (este stastie na pieskovisku :) )

po update mi ostala biela obrazovka obchodu, admin rozhranie bolo vsak pristupne (nejake chmody som este musel urobit)

ak som chcel spravit cerstvu instalaciu, nahral som vsetky obrazky a obnovenie databazy cez admin rozhranie nefungovalo:

Upozornenie: Nahraný súbor je prázdny!

Nejake uzitocne tipy?
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa SelfMan »

Prepni shop na standardny template a otestuj. Pokial to pojde, chyba je v sablone. Pokial nie, povypinaj vsetky "nestandardne" moduly a opat otestuj.
A halvne, pozri si system\logs\error.txt
Používateľov profilový obrázok
pidro
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 08. Apr 2012 13:22

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa pidro »

Potreboval by som aktualizovat verziu OC 1.4.9.4 na 1.5.4 pripadne 1.5.5.1. Skúšal som to podla návodov v upgrade pri instalacii novsej verzie a neuspesne. Ani s verziou 1.5.5.1 sa mi to nepodarilo, aj ked sa tu popisuje, ze tato verzia by to mala zvladnut bez problemov. Po upgrade mám bielu obrazovku a admin cast vidim, ale nedokaze ma tam prihlásit.
lubkoko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29. Sep 2013 17:08

Re: aktualizacia opencart

Príspevok od používateľa lubkoko »

Caute, chcel by som sa opytat ze ci vo OC 1.5.1.3 je automaticka aktualizacia alebo nie. Ide mi totiz o to, ze som upravoval default sablonu(asi nie najrozumnejsi krok :roll: ) a kedze pri aktualizacii by sa mi to vsetko vymazalo tak sa chcem uistit ze pokial to neupgrade-nem ja tak by to malo ist v poriadku. Za odpoved Dakujem
Napísať odpoveď