Expresné doručenie

Podpora pre platbu, dopravu a ostatné.
Trawi
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 04. Nov 2012 18:32

Expresné doručenie

Príspevok od používateľa Trawi »

Čaute, prosím Vás vedeli by ste mi poradiť modul, ktorý by som vedel použiť na expresné doručenie? ide akoby o kuriérsku službu s tým, že nejde o UPS alebo DHL či podobné no o "vlastnú" s tým, že by sa zobrazovala len pri objednávkach od ľudí, ktorí vyplnia bratislavský kraj.... vedeli by ste mi navrhnúť nejaké riešenie? ďakujem.
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: Expresné doručenie

Príspevok od používateľa freddy87 »

Podľa mňa sa to dá v pohode spraviť. Mohlo by to fungovať takto:
Vytvoríš si GEO zónu pre SR a Bratislavský kraj. Následne použiješ nejaký typ dopravy, napr. paušálna sadzba, kde nastavíš GEO zonu pre Bratislavský kraj a sumu dopravy. Názov Paušálna sadzba si potom premenuj languages napr. na "Bratislavský Expres" alebo ako uznáš za vhodné.
Potom môžeš roznášať po BA aj môj tovar :)
Trawi
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 04. Nov 2012 18:32

Re: Expresné doručenie

Príspevok od používateľa Trawi »

GEO zónu mám, aj kraje...to čo vypĺňaš pri registrácii. Netuším ako to spojazdniť. A za províziu nie je problém :D
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: Expresné doručenie

Príspevok od používateľa freddy87 »

Veď vyššie som ti napísal návod, tak ho skús použiť, čo na tom nefunguje? Alebo to potrebuješ ako malé dieťa? Nech sa páči...

1. Systém/Lokalizácia/Geo zóny
Vložiť novú/Pridať Geo zónu
Krajina: Slovenská republika
Kraj: Bratislavský
Následne uložiť.
2. Rozšírenia/Doprava/Paušálna sadzba (pokiaľ ju už používaš, tak použi inú vhodnú, alebo si urob kopiu)
Inštalovať/Upraviť
Vyplň cenu, daňovú triedu, keď si platca, Geo zonu (tú vytvorenú), stav zapnuté, radenie aké chceš.
Následne uložiť.
3. V languages si prepíš názov dopravy na aký potrebuješ.

Takto by to malo fungovať.
Trawi
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 04. Nov 2012 18:32

Re: Expresné doručenie

Príspevok od používateľa Trawi »

takto som to potreboval vysvetliť, ďakujem pekne za užitočnú radu :)
Trawi
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 04. Nov 2012 18:32

Re: Expresné doručenie

Príspevok od používateľa Trawi »

ešte by som sa chcel spýtať, existuje nejaký modul, kde viem nadefinovať PSČ pre rôzne kraje Slovenskej republiky a podľa toho bude zákazníkovi automatický pridelený kraj?
Napísať odpoveď