OpenCart 1.5.x

Diskusia o všetkom.
Používateľov profilový obrázok
Matvej
Moderátor
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 01. Dec 2010 13:53
Kontaktovať používateľa:

OpenCart 1.5.x

Príspevok od používateľa Matvej »

Po týždni som sa odvážil nainštalovať dlho očakávanú verziu 1.5, ktorá je "finálna" a som milo prekvapený.

V rýchlosti som stihol postrehnúť zaujímavé novinky ako :
  • Kreditový systém platby - zákazník si môže platbou vopred na účet "nabiť" kredit v obchode a nakupovať u predajcu bez čakania na prijatie platby
  • Bodový systém odmien - je možné nastaviť "vernostné body" pre vašich zákazníkov, za ktoré si budú môcť kúpiť vybrané produkty
  • Znovuobjednanie produktu - v užívateľskom rozhraní zákazníka si môžete prezrieť staršie objednávky a znovu si objednať rovnaké produkty
  • Mriežkové / Zoznamové zobrazenie produktov - jednoduché prepínanie medzi zobrazením vo forme zoznamu alebo "starej OC" mriežkovej(tabuľkovej) forme
  • Porovnávanie produktov
  • Provízny systém
  • Manažér polí produktu - jednoduché vytváranie dodatočných informačných polí tovaru
  • Nákupný košík na 1 stránke
  • ...
Už verzie 1.4.9 mali obrovský potenciál a nie každý, ho vedel plnohodnotne využiť. Som zvedavý čo sa ide diať v užívateľskej komunite pri verzii 1.5 keďže je tam more noviniek a na prvý pohľad sa môže zdať o skomplikovanie ovládania .
V každom prípade mal som našliapnuté spískať manuál pre OC a tak sa rovno pustím do 1.5.
Budem rád ak sa podelíte o svoje postrehy a pocity z jednapäťky bude sa nám ľahšie spolupracovať.
Obrázok Ďakujem
Návod: Práca s CSV Import/Export
Návod: HTML E-mail Newsletter
Online OC technická podpora na SKYPE: matv3j
marecek666
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 22. Aug 2011 17:03

Re: OpenCart 1.5.x

Príspevok od používateľa marecek666 »

zdravím, som začiatočník a starú verziu 1.4.9.5 som len skúšal. Teraz už potrebujem spustiť eshop a stiahol som najnovšiu verziu aj so slovenčinou. No rozloženie a výzor je pre mňa absolútne neprijateľný. Dá sa nejako vzhĺad a rozloženie prepnúť do starej podoby kde sa košík zobrazoval napravo? A dájú sa deaktivovať funkcie ako kreditný systém , bodový systém aj provízny systém?
Používateľov profilový obrázok
Matvej
Moderátor
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 01. Dec 2010 13:53
Kontaktovať používateľa:

Re: OpenCart 1.5.x

Príspevok od používateľa Matvej »

podľa mňa sa Ti rozloženie a výzor stane prijateľným, hneď potom ako si osvojíš možnosti, ktoré Ti OC ponúka.

Rozloženie si nastavíš priamo pri moduloch, ktorým určíš v ktorom boxe (ľavý, horný stred, dolný stred, pravý) sa majú zobraziť. Čo sa týka vzhľadu, budeš sa musieť povŕtať trochu v HTML, CSS a nejakom grafickom editore aby si sa dostal na vzhľad 1.4.9.x .

Ak chceš zobraziť košík v bočnom paneli budeš si musieť stiahnuť nejaké rozšírenie, pretože v základnej výbave 1.5.1.1 košík ako modul nie je (nakoľko je implementovaný do hlavičky)
skús pozrieť napr.: http://www.opencart.com/index.php?route=extension/...

funkcie ako kreditný, bodový a provízny systém sa nedajú deaktivovať, dajú sa ignorovať, taktiež je ich možné schovať pred zrakom užívateľov. Pokiaľ sa nenastavia tak ani nebudú fungovať.
Obrázok Ďakujem
Návod: Práca s CSV Import/Export
Návod: HTML E-mail Newsletter
Online OC technická podpora na SKYPE: matv3j
marecek666
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 22. Aug 2011 17:03

Re: OpenCart 1.5.x

Príspevok od používateľa marecek666 »

Dík za vyčerpávajúcu odpoveď ale ako som napísal som začiatočním a vŕtanie sa v html, css a grafickom editore u mňa nehrozí (aj keď ten editor by sa zišiel aby som vedel pomeniť pozadie a farby). Takže to vidím asi tak že zostanem pekne u 1.4
ako schovám tie funkcie kreditný, bodový a provízny systém?
Ináč strašne by bodol ten návod k eshopu. Až bude a pomôže mi tak bez problémov dám odmenu.
marecek666
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 22. Aug 2011 17:03

Re: OpenCart 1.5.x

Príspevok od používateľa marecek666 »

takže skúšal som meniť pozadie podľa návodu ktorý som našiel na anglickom fóre OC. A to tak že do image adresára som si hodil súbor bg.jpg a stylesheet.css som upravil takto:

Kód: Vybrať všetko

body {
	background: #239c01 url('../image/bg.jpg') repeat-x center top;
	color: #000000;
	font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
	margin: 0px;
	padding: 0px;
}
vtip je teraz v tom, že to pozadie sa mi korektne zobrazuje v chrome aj IE no v opere nič, ako keby som nespravil žiadnu zmenu. Viete mi niekto poradiť? EDIT takže už sa to vyriešilo, trebalo len vymazať cache opery a pozadie naskočilo.
a ešte jedna vec, ako by sa dalo spraviť aby košík nemal biele pozadie ale bol transparentný? Lebo teraz keď nahodím pozadie tak košík je v bielom boxe.
Naposledy upravil/-a marecek666 v 11. Okt 2011 19:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Matvej
Moderátor
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 01. Dec 2010 13:53
Kontaktovať používateľa:

Re: OpenCart 1.5.x

Príspevok od používateľa Matvej »

@marecek666: stačí mu odstrániť "background" z css
Obrázok Ďakujem
Návod: Práca s CSV Import/Export
Návod: HTML E-mail Newsletter
Online OC technická podpora na SKYPE: matv3j
marecek666
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 22. Aug 2011 17:03

Re: OpenCart 1.5.x

Príspevok od používateľa marecek666 »

dík funguje to, normálne sa mi OC začína páčiť
marecek666
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 22. Aug 2011 17:03

Re: OpenCart 1.5.x

Príspevok od používateľa marecek666 »

takze smola ten postup ktory predtym isiel zrazu nefunguje. Nahadzoval som OC nanovo, urobil som presne to iste a nejde zmenit ani to pozadie. Takto mam zadane v stylesheet.css:

Kód: Vybrať všetko

body {
	background: #239c01 url('../image/bg.jpg') repeat-x center top;
	color: #000000;
	font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
	margin: 0px;
	padding: 0px;
}
body, td, th, input, textarea, select, a {
	font-size: 12px;
}
tak ako predtym no pozadie sa nezobrazi. Kde este sa nastavuje pozadie? subor v priecinku image nahrany mam, jeho nazov pasuje, preco ho potom nezobrazi v pozadi?
EDIT: hah ako vidím stačí trocha pobehať po googli (ten záhadný ujo vie všetko) ja som totiž kopíroval DEFAULT tému a dal ju do adresára tém pod názvom MOJA no a zabudol som, že stylesheet treba nadefinovať cestu v header.tpl
Takže to pozadie už ide. No obrázok do FOOTER a HEADER nie. V príslušných tpl nie je nič a stylesheet to má zadefinované a obrázky sú na servri nahraté. No tie sa už nezobrazujú.
QenTox
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19. Aug 2010 10:04

Re: OpenCart 1.5.x

Príspevok od používateľa QenTox »

Veľmi dlho som fungoval na 1.4.x, ktorý som mal síce na mieru upravený, ale treba povedať, že OC 1.5.x je obrovským krokom vpred a veľa úprav, ktoré som mal sa konečne zahrnulo do základu. Veľká škoda je tá, že tieto dva systémy sú tak rozlišné, že väčšinu veci bolo treba opäť na novo prispôsobiť. Každému by som však odporúčal prechod z 1.4.x na 1.5.x.
atribut
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05. Jún 2011 17:31
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: OpenCart 1.5.x

Príspevok od používateľa atribut »

na prechod z 1.4 na 1.5 ste pouzili Upgrade Script?
Napísať odpoveď