Uprava temy z 2.x na 3.x

Pravidlá fóra
Vytvárajte len témy týkajúce sa systému OpenCart a všetko s ním spoločne.
53k
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18. Dec 2018 17:55
Verzia OpenCartu: 3.0.2.0

Uprava temy z 2.x na 3.x

Príspevok od používateľa 53k »

Zdravim,

mam temu pre OC 2.2/2.3 ktora nefunguje na OC 3.x. Potrebujem sa zorientovat.. ci ma zmysel uvaozvat o jej prerobeni, pripadne kolko by to stalo, ci je tu niekto kto by to vedel a za kolko. Je to vlastne otazka, po ktorej moze nasledovat ponuka :) Dakujem za pripadne rady/ponuky.
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: Uprava temy z 2.x na 3.x

Príspevok od používateľa Martin80 »

Väčšina solídnych tém má podporu pre všetky verzie. Takže budem predpokladať že máš nejakú východziu tému ktorú ti niekto prispôsobil? Alebo máš nejakú kópiu starej témy bez licencie? Ak máš len pár drobných úprav vo východzej téme, to by sa dalo prispôsobiť podľa starej témy. Ak sa jedná o celú tému nie východziu z množstvom súborov ktorú už autor neudržiava, tak to ti zrejme nik upravovať nebude, jedine že by si platil na hodinu a mal poriadny balík. Ak je to téma len s pár súbormi, tak možno áno. V prvom rade ak chceš od niekoho relevantnú odpoveď musíš lepšie sformulovať zadanie alebo pridaj link na obchod. Teraz v podstate píšeš že máš auto a potrebuješ to prerobiť na iné auto, o niečo lepšie auto a čo by to stálo. Na to je odpoveď, ak máš východziu tému za úvahu to stojí, ak máš nejakú starú nepodporovanú tému, stojí za úvahu jej výmena za niečo udržiavané.
53k
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18. Dec 2018 17:55
Verzia OpenCartu: 3.0.2.0

Re: Uprava temy z 2.x na 3.x

Príspevok od používateľa 53k »

Dakujem za odpoved Martin. Je to ten pripad, ze mam temu (normalne kupenu, nejde len o prerobenie defaultnej) ale bola vytvorena este na OC2 a autor ju uz neudrziava pretoze kupit sa da stale ale pre OC3 v ponuke nie je.

Pouzita aktualne nie je nikde ale paci sa znamej ktora chce spustit novy eshop. Logicky sa ponuka pouzit OC3 namiesto OC2 ovsem na OC3 nefunguje a pouzit OC2 kvoli teme asi nebude najrozumnejsi napad. Ci? :)

Kludne by som tu temu sem umiestnil ale to by som asi porusil licenciu. Tema obsahuje dokopy 55 tpl suborov, 29 php suborov a zopar css (8) a js (7).
Z toho co pises mi teda vychadza, ze bude asi lepsie sa na to vykaslat a maximalne si tak nechat urobit novu podla vizualu starej.
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: Uprava temy z 2.x na 3.x

Príspevok od používateľa Martin80 »

Profesionálne témy s dobrými možnosťami nastavenia stoja niečo okolo 50$. Šablóny medzi 2x a 3x sú rozdielne, takže by bolo potrebné upraviť každú jednu. Môj názor je, že by som skôr investoval do témy ktorá je aktuálna a má pravidelnú aktualizáciu či podporu alebo dokumentáciu. Prerobenie starej na zákazku by bolo mnohonásobne drahšie s tým že je to znova bez podpory a aktualizácie.
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Uprava temy z 2.x na 3.x

Príspevok od používateľa SelfMan »

Nie len to, ze nove sablony pouzivaju TWIG syntax, vacsinou maju aj svoje administracne prvky pre nastavenie.
Toto celu vec komplikuje. Osobne si myslim, ze prerabat staru temu sa neoplati. To uz mozes rovno kupit novu, ktora je rrobna priamo pre OC3.x
53k
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18. Dec 2018 17:55
Verzia OpenCartu: 3.0.2.0

Re: Uprava temy z 2.x na 3.x

Príspevok od používateľa 53k »

Myslim teda, ze som v dalsom postupe zorientovany :)
Od prerobenia temy upustam a tento thread sa moze zamknut/zmazat.

Dakujem!
Napísať odpoveď