1.5.6.1 upgrade na vyššie

Riešenie problémov s inštaláciou alebo aktualizáciou.
rgendiar
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06. Jan 2015 18:05
Verzia OpenCartu: 1.5.5.1 na 2.3.0.2

1.5.6.1 upgrade na vyššie

Príspevok od používateľa rgendiar »

Prosím o rada na ktorú najnovšiu verziu sa oplati upgrade z 1.5.6.1 a ako to uobiť čo najjednoduchšie? verziu chcem aby bolo možné aj slovenčine pracovať.
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: 1.5.6.1 upgrade na vyššie

Príspevok od používateľa SelfMan »

Jednoduchost nie je v tomto pripade to vhodne slovo.
Opencart sa od verzie 1.5.x velmi zmenil. Moduly ani sablony nie su kompatibilne s novymi ediciami.
Najlepsie je postavit komplet novy shop a len premigorvat data, na co sluzia sluzby ako cart2cart.com, co je vsak platena sluzba.

Inak je zakladom vytvorenie lokalnej testovacej verzie zalozenej na XAMP-e a tam si celu migraciu otestovat.
Exituju aj nastroje ako je OpenCart Migration & Upgrade Tool, ale ten ma podporu migracie len po verziu 2.0.3.1
rgendiar
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06. Jan 2015 18:05
Verzia OpenCartu: 1.5.5.1 na 2.3.0.2

Re: 1.5.6.1 upgrade na vyššie

Príspevok od používateľa rgendiar »

Takže bude data len cez plateny modul presunut alebo urobit všetko na komplet odznova.
Nie je možné ani zákaznikov preexportovať nejako?
Je niekde nejake porovnanie verzii, že čo je navyše v nozvších verziach? respektíve priame porovnanie verzii?
Prípadne vieš mi povedať o čo je lepšia posledná verzia s tou mojou co mam?
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: 1.5.6.1 upgrade na vyššie

Príspevok od používateľa SelfMan »

1.5.6.4 je poslednou verziou z 1.5.x edicie. Oproti 1.5.6.1 sa jedna len o par pridanych veci ako je openbay modul, daco pre amazon a niekolko mensich uprav/oprav.
Tabulku s porovnanim, ze co je nove som nevidel. (A ani nehladal). od verzie 2.x bola kompletne prepracovana administracia a preslo sa zo statickeho na responzivny dizajn stranky.
S 3.x ediciou sa prechadza na sablonovy system zalozeny na TWIG tmplate engine.

Zoznam zmien od verzie 2.0 si mozes pozriet TU

Na co by vsak mali vsetci majitelia starsich OpenCart shopov mysliet, je verzia PHP/Apache na ktorych eshop bezi.
Aby mohol OpenCart 1.5.x edicie bezpecne fungovat s Apache 2.4.x a PHP 7.x, na to je nevyhnutne upravit vacsie mnozstvo PHP kodu.
Okrem toho vela eshopov stale bezi s MySQL a nie MySQLi konektorom na databazu, co je dovodom ich ohrozenia roznym malverom.
rgendiar
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06. Jan 2015 18:05
Verzia OpenCartu: 1.5.5.1 na 2.3.0.2

Re: 1.5.6.1 upgrade na vyššie

Príspevok od používateľa rgendiar »

Z hladiska bezpečnosti bude teda lepšie prejst na vyssiu verziu, ktorú by si mi odporucil aby stabilne fungovala aj so slovencinou?
Kolko asi stoji ten export dát cez ten link co si mi pisal? a je to overené ze to urobia dobre?
Hlavne sa mi jedna o zakaznikov, produkty by som v najhorsom aj nahral manualne.
Dakujem za rady
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: 1.5.6.1 upgrade na vyššie

Príspevok od používateľa SelfMan »

S ohladom na podporu roznych modulov je idealna verzia 2.3.0.2, kedze mnohe moduly este neboli portovane na 3.x ediciu.
Kolko stoji export je otazka na danu firmu a poziadavky na samotny export. (pocet produktov, kategorii, zakaznickov etc.) Na webe maju aj kalkulacku.
Priame skusenosti s tymi spolocnostami nemam.
rgendiar
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06. Jan 2015 18:05
Verzia OpenCartu: 1.5.5.1 na 2.3.0.2

Re: 1.5.6.1 upgrade na vyššie

Príspevok od používateľa rgendiar »

bolo by možne urobit aspon export zákaznikov z 1.5.6.1 do 2.3.0.2 ? produkty nahadzam aj manaulne ale zakaznikov je ovela viac
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: 1.5.6.1 upgrade na vyššie

Príspevok od používateľa Martin80 »

Určite. Zákazníci, objednávky aj produkty, to všetko sa pri upgrade preniesť dá. Dokonca aj pomocou vstavaného OC upgrade. Akurát potom treba celý e-shop prečistiť od starých zdrojových súborov, skontrolovať configuráciu a moduly + tému nastaviť znova, čo v podstate znamená nový eshop so starými údajmi. Naposledy som to robil z verzie 1.5.6 a nebol žiaden väčší problém. Záleží od skúseností, či si povedzme ("len")administrátor, či dizajnér, alebo aj programátor. Selfman predpokladám skôr myslel, že ak máš nejaký zakúpený modul pre svoju terajšiu verziu, tak pre 2.x musíš stiahnuť aktualizáciu modulu pre danú verziu OC, alebo si zvoliť nejakú inú náhradu, prípadne sa ho vzdať. Ale dáta ako také manuálne nahadzovať nemusíš. To v najhoršom prípade ak Ti je ľúto zaplatiť programátora a chceš si to urobiť, alebo skúsiť urobiť sám, použi na starej verzii excel import_export ktorý je zadarmo a výstupný súbor zmodifikuj podľa vzoru verzie na ktorú migruješ a importuj. Toto som síce ešte neskúšal ale myslím že by to mohlo fungovať. Okrem toho, ak by si zákazníkov nahadzoval manuálne po jednom, asi by bol trochu problém s heslami.
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: 1.5.6.1 upgrade na vyššie

Príspevok od používateľa Axel Wers »

SelfMan napísal: Exituju aj nastroje ako je OpenCart Migration & Upgrade Tool, ale ten ma podporu migracie len po verziu 2.0.3.1
Tu je novšia verzia, ktorá podporuje aj 3.x verziu. V marci budem tiež riešiť prechod z 1.5.6.x, už sa "teším".

Ale tiež to vidím tak, že prenesiem len zákazníkov, produkty, kategórie a objednávky a všetko ostatné nanovo.
Používam OC verziu 1.5.6.4
rgendiar
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06. Jan 2015 18:05
Verzia OpenCartu: 1.5.5.1 na 2.3.0.2

Re: 1.5.6.1 upgrade na vyššie

Príspevok od používateľa rgendiar »

vies mi povedat ktore tabulky su to? lebo tiez to vidim ako najrychlejsiu cestu prechodu.
Axel Wers napísal:
SelfMan napísal: Exituju aj nastroje ako je OpenCart Migration & Upgrade Tool, ale ten ma podporu migracie len po verziu 2.0.3.1
Tu je novšia verzia, ktorá podporuje aj 3.x verziu. V marci budem tiež riešiť prechod z 1.5.6.x, už sa "teším".

Ale tiež to vidím tak, že prenesiem len zákazníkov, produkty, kategórie a objednávky a všetko ostatné nanovo.
Tabulky nestaci skopirovat. Musia byt tiez aktualizovane. Toto vsetko robi upgrade skript v INSTALL adresari.
Napísať odpoveď