Horne menu

Úprava vzhľadu, vlastné šablóny a iné.
prasto
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11. Mar 2014 14:44
Verzia OpenCartu: 1.5.6.

Horne menu

Príspevok od používateľa prasto »

Zdravim, mal by som otazku co sa tyka horneho menu. Zobrazuju sa tam vzdy len kategorie, alebo sa to da niekde zmenit a pridavat tam vlastne stranky (obchodne podmienky, kontakt a pod..)?

Existuje na to nejaky modul? Uz to nejaky cas hladam ale bez uspechu..

vdaka.....
Buco
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 20. Feb 2014 18:07
Verzia OpenCartu: 1.5.6

Re: Horne menu

Príspevok od používateľa Buco »

Existuju moduly a nie je ich malo, staci si vybrat http://www.opencart.com/index.php?route ... =mega-menu
Ja pouzivam tento: http://www.opencart.com/index.php?route ... _license=0
Tiez sa to da spravit zmenou kodu v sablone header.tpl, ale to neodporucam.
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: Horne menu

Príspevok od používateľa freddy87 »

Prečo neodporúčate úpravu header.tpl ???
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: Horne menu

Príspevok od používateľa Axel Wers »

Ja osobne tiež radšej využívam módy pokým sa dá, akýkoľvek manuálny zásah do štýlu vyžaduje aktualizáciu po každom upgrade. Módy (Qmod) s tým problém nemajú.
Používam OC verziu 1.5.6.4
Buco
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 20. Feb 2014 18:07
Verzia OpenCartu: 1.5.6

Re: Horne menu

Príspevok od používateľa Buco »

Dotaz bol na upravu menu kvoli vkladaniu inych odkazov ako na kategorie. Pre tento pripad je vhodnejsie pouzit nejaky modul ako to vkladat priamo do kodu. Myslim si, ze nejde o jednorazovu akciu a zmeny menu budu prebiehat aj v buducnosti (majitelovi sa bude pacit nieco ine, zakaznici budu nieco ine vyzadovat,...). V dobrom module sa tieto zmeny daju spravit par kliknutiami a je schopny ich spravit hocikto. Ak by sa menil kod, tak pri zmenach sa zas musi do neho sahat a tiez to nespravi hocikto (aj ked ide o jednoduchu upravu).
Dalsia vec je, ze ak zmenite header.tpl a neskor zmenite sablonu tak zmeny budete musiet preniest aj do novej sablony. V module to staci opat len naklikat (ak bude kompatibilny).

Priznavam, ze niektore upravy si vyzaduju zmenu samotneho kody v tpl suboroch, ale konkretne tato sa da elegantne vyriesit cez modul. ;)
stalmach
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06. Jan 2015 14:00
Verzia OpenCartu: 2.0.1.1

Re: Horne menu

Príspevok od používateľa stalmach »

vie mi prosím niekto poradiť odkiaľ by som mohol kúpit kvalitné šablóny na 2.0.1.1? ďakujem.
Richardos
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 23. Apr 2015 15:31
Verzia OpenCartu: 1.5.6

Re: Horne menu

Príspevok od používateľa Richardos »

Zdravím, neviete ako dosiahnuť toho, že kategórie v hornom menu budú iné ako kategórie na ľavo? Mne to momentálne funguje iba tak, že buď sa zobrazujú rovnaké kategórie hore aj na ľavo alebo sú iba na ľavo. Viete poprípade o nejakom vhodnom module? Na nete je ich síce veľa, ale tie sa týkajú dvojradového či trojradového horného menu neviem ktorý je vhodný pre mňa...

Ďakujem za každú radu

OC 1.5.6
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: Horne menu

Príspevok od používateľa freddy87 »

So základmi HTML to zvládnete v súbore header.tpl
Možno bude treba aj niečo dostylovať v stylesheet.css

Zmeny by som odporúčal robiť vo vqmode, resp. na záver ich tam prehádzať - aj keď aktualizovať veľmi nebudete lebo novší 2+ funguje úplne inak, a zrejme ak do neho pôjdete budete musieť všetko prerábať.
Napísať odpoveď