problém po inštalácii

Riešenie problémov s inštaláciou alebo aktualizáciou.
fantastic
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07. Máj 2011 21:41

problém po inštalácii

Príspevok od používateľa fantastic »

zdravim, chcel by som si pomocou tohto projektu vyrobiť shop tak som si to vyskúšal vytvoriť podľa vášho návodu. Po prvom spustení mi na stránke vyhodilo takéto a podobné hlášky:

Kód: Vybrať všetko

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /3w/wz.cz/v/vk-komp/system/startup.php on line 15
no aj napriek tomu sa dalo v nastavovaní pokračovať, a výsledná stránka išla OK (až na tú chybu ktorú zobrazovalo stále). Potom som nahral slovenčinu a v administrácii som prepol jazyk podľa návodu (administrácia sa mi do SK aj prepla) no stránka je teraz rozhasená. čo je vo veci?
odkaz: už nie je treba - bolo to na wz.cz
Naposledy upravil/-a fantastic v 07. Máj 2011 23:48, upravené celkom 1 krát.
fantastic
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07. Máj 2011 21:41

Re: problém po inštalácii

Príspevok od používateľa fantastic »

takže som vyskúšal iný hosting a ide to perfektne - zaitaľ čo tam mám len zopár položiek ale prešiel som základné funkcie ako registrácia zákazníka, objednávka tovaru, zabudnuté heslo, v administrácii zase odpoveď na objednávku, zmena statusu objednávky, doplnenie tovaru, tlač faktúry všetko šlape ako má. Zatiaľ super a to som mal už hlavu v smútku že na ten nie príliš veľký počet položiek čo tam budem mať si budem musieť zaplatiť profíka na weby. A ide mi to pekne na endora.cz
zatiaľ jediná vec ktorá nie je funkčná je captcha, opísať kód z obrázku - pri komentároch ku tovaru alebo odkaz od zákazníkov. Ten obrázok s kódom nezobrazuje.
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: problém po inštalácii

Príspevok od používateľa nnestor »

pokial ste sa rozhodli podnikat na internete tak by som vam odporucal zmenit hned hosting na nejaky plateny. dnes najdete vela hostingov za skvelu cenu. endora je sice free ale je tam ta reklama :D
fantastic
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07. Máj 2011 21:41

Re: problém po inštalácii

Príspevok od používateľa fantastic »

áno tak to aj bude, endoru som si vyskúšal len preto aby som videl čo všetko opencart dokáže a či je to spoľahlivé. Zatiaľ som nenašiel nič také čo by nešlo okrem toho captcha ktorý je v eshope vyžadovaný pri posielaní správ majiteľovi a pri pridávaní užívateľskýh hodnotení tovaru. Teraz sa mi semtam v košíku po pridaní tovaru zobrazí textová reklama na niekoľko riadkov v češtine - to bude práve asi tou endorou, tak?
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: problém po inštalácii

Príspevok od používateľa nnestor »

presne tak, a s tym hostingom suvisí aj captcha
fantastic
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07. Máj 2011 21:41

Re: problém po inštalácii

Príspevok od používateľa fantastic »

dik za info, a ktory hosting by bol OK aby to fungovalo tak ako ma? mohol by byt napriklad tento: http://www.webhostingy.sk/webhosting-standard ?
a este otazocka ohladom emailu, ked som sa zaregistroval ako zakaznik na skusku a vytvoril som si objednavku tak mi doslo potvrdenie na email ktory som uviedol pri registracii ako zakaznik a zaroven na email ktory som zadal v nastaveniach obchodu v polozke system - vseobecne. Otazka: ako je mozne ze to automaticky rozposiela emaily ked som na tento ucel navytvoril ziadnu firemnu emailovu schranku a nezadal som jej udaje v nastaveniach system - email?
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: problém po inštalácii

Príspevok od používateľa nnestor »

ten hosting vyzera dobre. a ta druha cast otazky : myslim ze opencart to ma v sebe, posiela to automaticky
Napísať odpoveď