Problem email+Vzhlad+2meny a jazyky

Riešenie problémov s inštaláciou alebo aktualizáciou.
joseph302
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 02. Jan 2011 11:56

Problem email+Vzhlad+2meny a jazyky

Príspevok od používateľa joseph302 »

Zdravim

Hladal som tu na fore problem s mailom. Eshop aj domena je na exohosting.sk. Bezi na Opencart 1.5.5.1 CE. Eshop je dvojjazycny, teda anglictina a slovencina a aj v dvoch menach libra a euro. Sablona je blackjustin. V emailovych nastaveniach som nastavil vsetko ako ma byt, teda :
  • Email protokol: smtp
    parametre emailu: info@jewelryswarovski.com
    smtp host: smtp.jewelryswarovski.com skusal som aj smtp.exohosting.com
    smtp heslo: nastavene
    smtp port:25 skusal som aj 465 podla ich navodu
    smtp cas:5
Ked som skusal vytvorit objednavku ako neregistrovany uzivatel tak sa vsetko tvari ok az na to ze email nepride ani klientovi ani majitelovi eshopu. Ked som pre zmenu skusal vytvorit objednavku a registrovat uzivatela (je jedno ci v anglickom alebo slovenskom preklade) tak po zadani zakladnych info ako meno, adresa atd a kliknuti na dalsi krok vyhodi nasledovnu hlasku
  • 2014-03-02 15:40:36 - PHP Notice: Error: EHLO not accepted from server! in /www/j/e/u59841/public_html/system/library/mail.php on line 200
.
Pritom uzivatela v administracii zaregistruje. Dalsia chybova hlaska
  • PHP Notice: Error: RCPT TO not accepted from server! in /www/j/e/u59841/public_html/system/library/mail.php on line 308
Pozeral som aj do suboru mail.php ale nemam sajnu co zmenit, alebo upravit. Moze sa ist o podobny problem ako mali niektori uzivatelia websupportu? Pisal som mail na suport, tak cakam co odpisu.

Dalsia vec co neviem nastavit je vid priloha. Ked pridavam kategorie tak mi v stredovom zltom paneli zobrazi iba 8 nazvov kategorii a ak je nieco s dlhsim nazvom, tak ten nazov hodi pod ostatne ale neprida vedla neho dalsiu. Ja by som chcel aby som tam mal cca 12-14 kategorii v tom stredovom paneli aj v dvoch-troch riadkoch podla poctu kategorii.

Dakujem krasne
Prílohy
kategorie.png
joseph302
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 02. Jan 2011 11:56

Re: Problem email+Vzhlad+2meny a jazyky

Príspevok od používateľa joseph302 »

Takze problem s hlaskami odstraneny. Problem bol, ze v Nastaveniach eshopu v sekcii Vseobecne som uviedol iny email ako bol v sekcii Email. Ked som zadal rovnaky email aj tam aj tam, tak to uz ide. Uz len poradit s tym "zltym panelom s kategoriami" aby mi ich dalo pekne pod seba a viac ako 8 kuskov.
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: Problem email+Vzhlad+2meny a jazyky

Príspevok od používateľa freddy87 »

Na to si potrebujete prerobiť, resp. upraviť súbor stylesheet.css
joseph302
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 02. Jan 2011 11:56

Re: Problem email+Vzhlad+2meny a jazyky

Príspevok od používateľa joseph302 »

freddy87 napísal:Na to si potrebujete prerobiť, resp. upraviť súbor stylesheet.css
V tomto subore upravujem aj pocet zobrazenych kategorii v menu (v mojom pripade zlot-oranzovy pas)? A aku hodnotu mam hladat?Skuste ma nakopnut. Alebo by som poslal konkretny subor. Dakujem
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: Problem email+Vzhlad+2meny a jazyky

Príspevok od používateľa freddy87 »

Počet zobrazených kategórií sa nikde neupravuje, proste sa tam zobrazuje taký počet v riadku, aký počet slov sa tam zmestí. Upraviť si viete rôzne vlastnosti ako veľkosť písma, padding, margin, či iné ktoré Vám môžu pomôcť v tom, aby sa tam zmestilo viacej kategórií. Prípadne viete nadefinovať, ako sa to má správať, pokiaľ bude treba kategórie zobraziť na 2 riadky - toto sa však väčšinou nerobí v šablónach a počíta sa s tým, že ten počet kategórií v menu prispôsobíte počtu, ktorý sa tam zmestí pre danú šablónu.

Pravdepodobne to bude definované niekde pod #menu, bez pokročilejších znalostí css to však asi nepôjde, preto si to skúste najskôr naštudovať.
Napísať odpoveď