Pomalé načítanie stránky

Ostatné technické problémy.
Používateľov profilový obrázok
Pumbaa
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 12. Júl 2012 16:58

Re: Pomalé načítanie stránky

Príspevok od používateľa Pumbaa »

Ja to mám ešte o niečo horšie, tiež dlhá odozva servera, napriek tomu že používam vyššie uvedené rozšírenie Increase page speed. Predtým som to mal ešte horšie, načítanie stránok aj 6-7 sekúnd, teraz je to cca 3-5 takže už sa dá na to pozerať ale stále to neni ono. Mám pocit že ten websupport by mohol byť rýchlejší.

Zas na druhej strane tam mám milión skriptov aj obrázkov ( čo sa dá riešim spritami ).

Stále mi to ale nejde do hlavy lebo niektorí čo stiahli to rozšírenie sa vyjadrili že im to stiahlo čas načítania na 1 sekundu z 10 :D
Starý e-shop som zrušil, chystám nový a postupne objavujem OC 2.0
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Pomalé načítanie stránky

Príspevok od používateľa SelfMan »

Skus ponastavovat par veci z tohto tutorialu:
axel_01
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Feb 2011 23:52

Re: Pomalé načítanie stránky

Príspevok od používateľa axel_01 »

praveze ten error nepokracuje ze referer na nieco. Tak ako som napisal, to je cely error log. Neviem si s tym dat rady veru. Robi to pre kazdy kategoriu -> cize ak tam mam kategorie kociky, autosedacky a hracky, tak mam ten isty error akurat zmeni ze nevie najst napr. adresar autosedacky.

Este sa mi objavuju dva errory dokola:

[Tue Feb 25 13:57:00 2014] [error] [client 38.99.82.191] File does not exist: /home/bv009000/www_root/catalog/view/javascript/imMenu.js, referer: http://babybuggy.sk/index.php?route=pro ... uct_id=676

a toto som myslel ze je fixnute. Je to modul aby zobrazoval level 2 menu v hlavicke (rozklikavacie menu). Nahraty bol cez vqmod...ked som si vsimol tohto eroru tak som upravil kod aby nehladaj javasscript subor na danej pozicii a myslel som ze je to ok...ale ako vidim nie je. Jedna sa o tento modul: http://www.opencart.com/index.php?route ... load_id=32

a este jeden error je:

[Tue Feb 25 13:59:11 2014] [error] [client 66.220.152.117] File does not exist: /home/bv009000/www_root/image/cache/data/Kidzzcast/ti-kfmc070905-220x220.jpg

nevie najst obrazky v cache pameti..tomu erroru nechapem..vsak ak tam nie je,tak to nacitam znovu, nie?

Dakujem za kazdu odpoved
axel_01
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Feb 2011 23:52

Re: Pomalé načítanie stránky

Príspevok od používateľa axel_01 »

Vyriesene! Dal som tam tento modul a ide to paradne teraz: http://www.opencart.com/index.php?route ... load_id=32
Používateľov profilový obrázok
Pumbaa
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 12. Júl 2012 16:58

Re: Pomalé načítanie stránky

Príspevok od používateľa Pumbaa »

Ok môžeš robiť betatestera a potom napísať či všetko šlape ako má a nie sú tam bugy 8-)
Starý e-shop som zrušil, chystám nový a postupne objavujem OC 2.0
axel_01
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Feb 2011 23:52

Re: Pomalé načítanie stránky

Príspevok od používateľa axel_01 »

Jedina nevyhoda co som zatial nasiel je, ze on uklada si info o menu do cache pamete a drzi to tam cca 1-2 dni..cize ak zmenite nazov kategorie, umiestnenie, pridate alebo zmazete tak musite vymazat cache pamet na ftp system/cache a az potom uvidite zmeny :) Ale to je vazne uz drobnost
Používateľov profilový obrázok
Pumbaa
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 12. Júl 2012 16:58

Re: Pomalé načítanie stránky

Príspevok od používateľa Pumbaa »

No len ja mám ten platený Increase page speed a neviem či by sa to s tým nebilo, predpokladám že ano
Starý e-shop som zrušil, chystám nový a postupne objavujem OC 2.0
axel_01
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Feb 2011 23:52

Re: Pomalé načítanie stránky

Príspevok od používateľa axel_01 »

Tento modul je uplne zadarmo a stranka ide perfektne...keby ma to napadlo skorej, mohlo som to urobit aj sam :D
Napísať odpoveď