Autoponuka+ hľadanie

Ostatné technické problémy.
Majo123654
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 05. Feb 2014 21:03
Verzia OpenCartu: 1.5.6

Autoponuka+ hľadanie

Príspevok od používateľa Majo123654 »

Ahojte, znova bojujem tentokrát s dvomi problémami, zatiaľ som všetky riešil cez manuálnu úpravu či už šablony, alebo priamo modelu, či controlleru.

1.) Dosť mi lezie na nervy auto dokončovanie pri písaní kategórie. Mám ich spolu aj s podkategoriami viac ako 7000 a hľadanie je bapriam nemožné. Nielen že sa zobrazujú výsledky ktoré nechcem, ale ako bonus mi ich ponúkne len 20. Už som aj upravoval $limit = 20 na 30 a iné čísla, ale akosi to stále zobrazuje rovnaký počet.

Vie mi niekto poradiť, ako by som dosiahol toho, aby sa mi zobrazilo všetko bez napísania čohokoľvek.

Prípadne nejaký fajn <select> a možnosťami kde by som si pohodlne vybral?


2.) Neviem či zle hľadám, alebo niekde robím chybu. Neviem akým spôsobom by som dosiahol toho, aby som mohol v kategóriách hľadať. Tak ako je to pri produktoch, napíšem názov a vyfiltruje sa mi presne to, čo potrebujem.



Ďakujem za pomoc.
Majo123654
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 05. Feb 2014 21:03
Verzia OpenCartu: 1.5.6

Re: Autoponuka+ hľadanie

Príspevok od používateľa Majo123654 »

No 2. bod som úspešne vyriešil cez vytvorenie formulára v šablone a dodatočným php kódom.

Teraz ale ostáva bod číslo 1 cez Vqmod som si nahodil pár pluginov ktoré toto riešia fungujú fajn, až na to, že sa ten počet cez 7000 kat. odzrkadluje na rýchlosti načítania, načítava sa to cez 1 minútu a zaťažuje to server, čo nie je bohviečo, chcelo by to nejako inak vyriešiť, ale nenapadá ma nič, nejaké rady?
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Autoponuka+ hľadanie

Príspevok od používateľa SelfMan »

Skontroluj si nastavenie indexov na tabulkach kategorii. Ja som svojho casu pracoval na projekte, kde bolo cez 1 000 000 zaznamov v tabulkach a napriek tomu chodili vysledky do par sekund
Napísať odpoveď