problemy s footrom

Úprava vzhľadu, vlastné šablóny a iné.
tinkulca
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11. Jan 2014 18:04

problemy s footrom

Príspevok od používateľa tinkulca »

Zdravim vsetkych.
Obraciam sa na Vas s prosbou o radu. S Opencartom som zacala robit len pred par dnami, vytvorili sme pre priatela eshop pre jeho firmu, stiahli Carbon template a mam maly problem s footerom.

Na uvodnej stranke sa nam footer natiahne na celu sirku obrazovky. Ked vsak prejdem na stranku s produktmi alebo ktorukolvek inu, footer sa pekne stiahne. Preto si nemyslim, ze to bude chyba CSSka.

Uz sa s tym hram dost dlho a skusala som rozne radenie modulov. Zo zaciatku to bolo tak, ze ked som poziciu modulu welcome nastavila na "obsah hore", footer bol stiahnuty, ale kategorie boli cez neho a nevyzeralo to pekne.. A ked som nastavila na "obsah vpravo" bolo to pekne vedla kategorii ale footer sa pokazil.

Viete mi niekto poradit, co s tym? Vopred dakujem
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: problemy s footrom

Príspevok od používateľa SelfMan »

Tak vitaj teda.
V prvom rade je zvdy dobre uviest aj adresu eshopu. (ak je uz online). Taktiez je dobre uviest pouzitu verziu OpenCart.
Je potrebne skontrolovat ci je dana tema kompatibilna s konkretnou verziou OC.

Ako spravne spominas, chyba bude pravdepodobne niekde v CSS, preto by bolo dobre prehrnat stranku validatorom. Zarovm je dobre preverit, ci sa chyba prejavuje vo viacerych prehliadacoch. (IE, Chrome, FF, Opera)

Potom sa da radit dalej...
tinkulca
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11. Jan 2014 18:04

Re: problemy s footrom

Príspevok od používateľa tinkulca »

Rozumiem,
nechcela som davat eshop bez suhlasu majitelov, ale nemali s tym problem, takze tu je web: http://www.wolfpack.sk/upload
Stranka je este rozrobena, naostro by sme ju chceli spustit niekedy buduci tyzden.

mame opencart v.1.5.6. + slovencinu z tejto stranky.

teraz pozeram, ze verzia sablony je 1.5.5. takze moze byt problem tam? (stiahli sme ju priamo z opencart.com, http://www.opencart.com/index.php?route ... ncartstore)

Mozes sa prosim pozriet na to CSSko, ja tam chybu nevidim, hlavne sa mi nezda to, ze na uvodnej stranke je to natiahnute ale vsade inde normalne. Tiez ked na hlavnu stranku pridavam dalsie moduly, robi to sarapatu - tiez ich natahuje.

Dakujem
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: problemy s footrom

Príspevok od používateľa freddy87 »

Dobrý deň,

chyba je v téme v html, nie v css, pretože footer je súčasťou divu .container, a preto je široký 980px, avšak na úvodnej stránke nie je footer súčasťou tohto divu a preto je v plnej šírke na webe. Ostáva Vám teda prerobiť home.tpl prípadne upraviť footer v CSS a dať mu pevné rozmery.

Mimochodom na web ste nahrali túto tému vrátane adresára upload, čiže Váš web sa teraz zobrazuje ako www.adresa.sk/upload, miesto toho aby vyzeral ako www.adresa.sk.
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: problemy s footrom

Príspevok od používateľa SelfMan »

Mno, freddy to uz popisal.
V kazdom pripade ja (opat) odporucam instalovat OC1.5.5.1-CE. Okrem toho, vonku je uz. 1.5.6.1.
tinkulca
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11. Jan 2014 18:04

Re: problemy s footrom

Príspevok od používateľa tinkulca »

Ďakujem fredy, skúsim sa na to pozrieť. A v adresari upload je to naschval, kým nebude stránka hotová, nechceli sme ju davat priamo na wolfpack.sk. napriek tomu ďakujem za pripomienku:)
Napísať odpoveď