E-mail mi hádže do spamu

Ostatné technické problémy.
M!ReC
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07. Jan 2011 22:05

Re: E-mail mi hádže do spamu

Príspevok od používateľa M!ReC »

uz mi to ide!!!!!!!!!

tam som nemal mat email protokol na smtp ale na e-mail... oj ale som to skusal a neslo to tak ja nechapem... teraz to skusal ten kamarat co mu robim ten shop a ide nechapem:D
M!ReC
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07. Jan 2011 22:05

Re: E-mail mi hádže do spamu

Príspevok od používateľa M!ReC »

ale este by som sa chcel spytat ako vytvorim blok do ktoreho by som dal facebook? alebo da sa spravit tak aby som tam dal lubovolny obsah?
M!ReC
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07. Jan 2011 22:05

Re: E-mail mi hádže do spamu

Príspevok od používateľa M!ReC »

a este da sa nastavit aby ID-cka davalo nejak takto? 0000000001 ? aby sa to mohlo pouzivat aj ako variabilny symbol???
Používateľov profilový obrázok
Matvej
Moderátor
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 01. Dec 2010 13:53
Kontaktovať používateľa:

Re: E-mail mi hádže do spamu

Príspevok od používateľa Matvej »

čisté Bloky a moduly, ktoré možno jednoducho editovať sú:
Freebox a MyModule

Na Opencart.sk o tom písal 5ulo v HTML Blok

a este da sa nastavit aby ID-cka davalo nejak takto? 0000000001 ? aby sa to mohlo pouzivat aj ako variabilny symbol???
samozrejme, že sa dá :D ale otázkou je prečo toľko veľa číslic a kde to chceš použiť
Obrázok Ďakujem
Návod: Práca s CSV Import/Export
Návod: HTML E-mail Newsletter
Online OC technická podpora na SKYPE: matv3j
M!ReC
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07. Jan 2011 22:05

Re: E-mail mi hádže do spamu

Príspevok od používateľa M!ReC »

ano freebox uz mam :-) a ako spravim tie ID produktov? no take cislo chcem aby sa to mohlo pouzivat aj ako variabilny simbol... a ten musi mat 10 cislic nie? ako to spravim?

a este posledna otazka je nejaky modul ako ankety? hladal som ale nenasiel som :-)
Používateľov profilový obrázok
Matvej
Moderátor
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 01. Dec 2010 13:53
Kontaktovať používateľa:

Re: E-mail mi hádže do spamu

Príspevok od používateľa Matvej »

Variabilný symbol je pre predajcu aby vedel priradiť FA ku platbe. A Variabilný sa volá preto, že si ho sám určíš, pokiaľ si pamätám definicíu tak to bolo max. 10 číslic.

a ako variabilný symbol sa používa ID faktúry, resp. potvrdenia objednávky
Obrázok Ďakujem
Návod: Práca s CSV Import/Export
Návod: HTML E-mail Newsletter
Online OC technická podpora na SKYPE: matv3j
M!ReC
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07. Jan 2011 22:05

Re: E-mail mi hádže do spamu

Príspevok od používateľa M!ReC »

no ahaaa. hej som si dal generovat ten kod.. ono mi vytvorilo ID faktury ale ako sa dozvie zakaznik ze toto cislo ma napisat do kolonky variabilny symbol???

ked som dal generovat durhy produkt tak tam bolo rovnake cislo... najlepsie by bolo keby to ID bolo cislo faktury alebo ako sa to robi na opencarte?
Používateľov profilový obrázok
Matvej
Moderátor
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 01. Dec 2010 13:53
Kontaktovať používateľa:

Re: E-mail mi hádže do spamu

Príspevok od používateľa Matvej »

M!ReC napísal:vytvorilo ID faktury ale ako sa dozvie zakaznik ze toto cislo ma napisat do kolonky variabilny symbol???
Určite by si to mal mať napísané v Obchodných podmienkach, ktoré by si mal mať nastavené ako povinné a ktoré by si mal každý zákazník pred nákupom (uzatvorením zmluvy) prečítať
M!ReC napísal:ked som dal generovat durhy produkt tak tam bolo rovnake cislo... najlepsie by bolo keby to ID bolo cislo faktury alebo ako sa to robi na opencarte?
V slovenčine máš urobený preklad "ID Objednávky". Toto číslo ti automaticky generuje systém (je to poradové číslo tabuľky v databáze), zobrazuje sa či už na objednávke tak aj na faktúre. Pokiaľ chceš aby tvoj V.S. mali ľudia na očiach (pretože pravdepodobne nečítajú obchodné podmienky) zbehni do SVK prekladu a prepíš si "ID Objednávky" na napr. "P.č./V.S." alebo iba "Variabilný symbol",...
Obrázok Ďakujem
Návod: Práca s CSV Import/Export
Návod: HTML E-mail Newsletter
Online OC technická podpora na SKYPE: matv3j
M!ReC
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07. Jan 2011 22:05

Re: E-mail mi hádže do spamu

Príspevok od používateľa M!ReC »

aha okey takze VS moze mat aj menej cisel hej?
Používateľov profilový obrázok
Matvej
Moderátor
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 01. Dec 2010 13:53
Kontaktovať používateľa:

Re: E-mail mi hádže do spamu

Príspevok od používateľa Matvej »

Matvej napísal:Variabilný symbol je pre predajcu aby vedel priradiť FA ku platbe. A Variabilný sa volá preto, že si ho sám určíš, pokiaľ si pamätám definicíu tak to bolo max. 10 číslic.
euroekonom.sk napísal: Definícia výrazu Variabilný symbol.

Variabilný symbol je maximálne 10 miestne číslo, ktoré je spolu s konštantným symbolom, číslom účtu platiteľa a príjemcu, sumou, menou a dátumom splatnosti súčasťou prevodného príkazu. Vyplnenie variabilného symbolu nie je povinné. Slúži na identifikáciu platby medzi klientmi banky.
Obrázok Ďakujem
Návod: Práca s CSV Import/Export
Návod: HTML E-mail Newsletter
Online OC technická podpora na SKYPE: matv3j
Napísať odpoveď