Chyba pri objednavke

Diskusia o všetkom.
chatpall
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14. Feb 2012 19:44

Chyba pri objednavke

Príspevok od používateľa chatpall »

Pri objednavke produktu ktory ma 3 moznosti doslo ku chybnej objednavke z dovodu nedostatku kusov na sklade. To znamena ze zakaznik si objednal viacej kusov z moznosti dostupnej k produktu (pocet celkovych kusov dostupnych na sklade ale neprekonal), ktore ale na sklade nemam a naskladnenie trva urcity (nekonecne dlhy) cas. Tym padom mam objednavku na kusy, ktore mu nemozem dodat. Je to prvykrat co sa mi take stalo a ani pri testovani eshopu ma tato chyba nenapadla.

Ako sa to da riesit? Dakujem za kazdy napad.
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Chyba pri objednavke

Príspevok od používateľa SelfMan »

S tymto som sa stretol uz niekolko krat. Je to chyba, ktora pokial viem este nebola opravena a neviem, ci aj tak skoro bude. Naj jednoduhsie je zavolat zakaznikovi, ozrejmit mu situaciu a dohodnut sa.
Inak su na to dake komercne moduly ako tento: OpenStock
chatpall
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14. Feb 2012 19:44

Re: Chyba pri objednavke

Príspevok od používateľa chatpall »

Selfman diky za odpoved. Zakaznika som informoval, velmo ho to nepotesilo :( Eshop mam len ako velmi maly doplnok k sluzbe co ponukam aj to je len na dobrovolnej baze, cize nie je velmo co investovat do shopu. Ale musim trosku zmenit strategiu tak hadam sa podari to vyriesit. Ok. Diky za odpoved.
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Chyba pri objednavke

Príspevok od používateľa SelfMan »

Tak som sa na to este pozrel, lebo mi to nedalo pokoj.
Nie je to bug, je to vecou nastavenia systemu a trochu nejasnostou v logike.

V nastaveniach System > Nastavenia > eshop [upravit] > Moznosti - je polozka
Kontrola skladu:
Povoliť zákazníkom zadanie objednávky, keď produkt nieje skladom.
Je pri tom volba ANO/NIE

Lenze logika hovori
Kontrolovat sklad? ANO
Povoliť zákazníkom zadanie objednávky, keď produkt nieje skladom NIE

co ma vo vysledku rovnaky efekt. Len je tu dilema co nastavit.
Takze realne sa nastavuje odpoved na otazku "Povoliť zákazníkom zadanie objednávky, keď produkt nieje skladom?" co znamena nastavit NIE.

System potom nepovoli objednat tovar, ktory nie je na sklade. (ani len pri volitelnych moznostiach produktu ako je farba)
chatpall
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14. Feb 2012 19:44

Re: Chyba pri objednavke

Príspevok od používateľa chatpall »

SelfMan diky za odpoved. Pozeral som aj ja tieto nastavenia a neslo mi to to do hlavy ale nepokladal som to za relevantne. Okej diky.
Napísať odpoveď