Šablóna produktu - product.twig

Ostatné technické problémy.
ElowShop
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30. Júl 2014 19:07
Verzia OpenCartu: 1.5.6.4

Šablóna produktu - product.twig

Príspevok od používateľa ElowShop »

Zdravím,

Vie mi prosím niekto poradiť ako vytvoriť novú šablónu produktu? Tak aby som mohol pre ktorýkoľvek produkt priradiť v karte dizajn inú šablónu/layout?

Malo by to vyzerať tak že si vytvorím nejaký produkt ktorému by som v karte dizajn vybral šablónu (pomenujem ju teraz ako xxx) v ktorej by sa po rozkliknuti daného produktu zobrazil čisto len text pridaný do description. Nepotrebujem tam teda komplet celu pravú stranu kde je cena, pridať do košíka atd... a aby cely ten text bol natiahnutý na celu šírku.

Ale pri tom zachovať aj pôvodnú šablónu pre ostatne produkty ktorý má vyzerať tak ako vyzerá teraz.

Používam default tému
Opencart 3.0.2.0
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Šablóna produktu - product.twig

Príspevok od používateľa SelfMan »

Az take jednoduche o nie je. Kazda strana potrebuje svoj layout, controller, pristup do databazy a tieto sa ovplyvnuju aj navzajom.
Taky priklad ako sa daju vytvorit vlastne OpenCart stranky mas aj TU
Odporucam pozriet si aj prvu cast. o tom ako funguju sablony OpenCaert-u.

Taketo nieco sa vsak da pouzit len pri jednoduchych odkazoch ako je informacna stranka, paticka, ci navigacia. Proste tam, kde je len "jedna" stranka.

Pri produktoch, ktoych je viac je to ine. Predstav si, ze mas zoznam produktov v kategorii. Kazdy jeden link by pri tvojom rieseni musel smerovat na individualnu sablonu A, B ci C. Existujuca volba dizajnu v konfiguracii produktu nie je o zobrazeni produktu samotneho, ale o zobrazeni veci okolo neho.
ElowShop
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30. Júl 2014 19:07
Verzia OpenCartu: 1.5.6.4

Re: Šablóna produktu - product.twig

Príspevok od používateľa ElowShop »

Zdravim,

dakujem za vysvetlenie :) aj som si myslel ze to nebude take jednoduche preto som sa radsej opytal.

A na margo toho sa opytam vedel by si mi nieco take pripravit? a kolko by si si za to cca opytal? :)
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Šablóna produktu - product.twig

Príspevok od používateľa SelfMan »

Teoreticky by sa mozno dal product controller upravit tak, ze ak ma produkt definovany bezne nepouzivany parameter, tak natiahne inu sablonu abude pracovat s nou. Nie je to vsak celkom ciste riesenie. Tazko povedat ako sa to zachova v kombinacii s inymi modulmi.
Napísať odpoveď