Problem po inštalácii

Riešenie problémov s inštaláciou alebo aktualizáciou.
marianl74
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25. Mar 2011 8:04

Problem po inštalácii

Príspevok od používateľa marianl74 »

Zdravim vsetkych,

prosim Vas mam problem po instalacii. Nejde spustit shop a vypisuje mi toto:
Fatal error: Cannot access private property Document::$title in /home/admin/tcmshop.sk/catalog/controller/common/maintenance.php on line 7
Preco je tam adresar /home/admin , ked instalaciu som spustal priamo z rootu webu?
Nainstaloval som verziu 1.5.1.1, s verziou 1.4.9.6 tento problem nemam.
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Problem po inštalácii

Príspevok od používateľa nnestor »

treba to vsetko zmazat stiahnut taku verziu slovenciny ako je system a nainstalovat podla navodu, web vam musi fungovat. a ak by ste nakodou nevedeli tak najnovsia verzia je 1.5.1.3.
marianl74
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25. Mar 2011 8:04

Re: Problem po inštalácii

Príspevok od používateľa marianl74 »

Nova verzia je 1.5.1.3 ale preklad k nej som nenasiel, vlaqstne nasiel ale je comercial verzia. Na http://www.opencart.com/index.php?route ... &order=ASC je k stianhutiu verzia europa, multijazycna verzia a je to verzia 1.5.1.3.9. Spravim si praklad sam aj ked mi to zaberie vela casu ale 12 eur za OS shop a to len preklad je podla mna trufale[/color].
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Problem po inštalácii

Príspevok od používateľa nnestor »

podla man by stacilo sa pozriet lepsie na forum tu: viewtopic.php?f=15&t=269 :oops:

tu je system :D http://www.opencart.com/index.php?route ... d/download
Používateľov profilový obrázok
Matvej
Moderátor
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 01. Dec 2010 13:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Problem po inštalácii

Príspevok od používateľa Matvej »

@marianl74: podľa mňa je trúfalé vôbec upozorňovať, že niekto chce iba 12€ za preklad. Za prekladom stoja hodiny práce, skúsenosti a znalosti! (pokiaľ to predáva autor, nemám žiadne výhrady)

Mimochodom Nnestor robí preklad skvele, na každú verziu a nepýta si žiadne peniaze za svoju prácu. I keď má právo aby si za preklad pýtal aj 120€, nerobí to. Preklad na OS nemusí byť zákonite zdarma, takže prejav trochu úcty!

Neviem kde berieš tú odvahu napísať svoj príspevok a k tomu červeným, tučným fontom.
Obrázok Ďakujem
Návod: Práca s CSV Import/Export
Návod: HTML E-mail Newsletter
Online OC technická podpora na SKYPE: matv3j
marianl74
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25. Mar 2011 8:04

Re: Problem po inštalácii

Príspevok od používateľa marianl74 »

Matvej:

Nechcem tu zbytocne rozoberat temu, ktora ide smerom od mojho problemu, mimichodom DAKUJEM nnestorovi, problem vyrieseny. Preklad je sice zdlhava zalezitost, no ked beriem do uvahy, ze ceska podpora opencartu je lepsia ako Slovenska, tak preklad nie je az tak velky problem. Cesky preklad je na svete stale skor ako slovensky, takze prekladat s cestiny do slovenciny je labuzo :roll: .
Ak mas na mysli komerciu v opencart , preklad nie je systemove riesenie ako celok. Je mnoho ovela dolezitejsich modulov a rozsireni, za ktore by si ich autor mohol pytat pekne peniaze a nie je tomu tak. Aj napriek tomu su free. Zober si napriklad VirtualQmod a viac to nerozoberam. Takze pytat si 120 Eur za preklad nie je trufale, ale ubohe. ;)

Mimichodom kazdy jeden modul alebo rozsirenie, ktory nie je lokalizovany v slovencine je treba prelozit inac to hadze chyby.Alebo nakopirovat neprelozeny subor do slovenskej lokalizacie. Takze tak ci tak prekladat clovek musi. ;)
Matvej napísal:Neviem kde berieš tú odvahu napísať svoj príspevok a k tomu červeným, tučným fontom.
Inac sorry, ze som sa vobec nieco opytal. Neviem na co sluzia take fora, ked su tam moderatori ako ty. Sprdnut a ponizit, lebo JA viem viac(myslel som TEBA MATVEJ)
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Problem po inštalácii

Príspevok od používateľa nnestor »

1. Neviem kde si zobral ze cestina bola skor ako slovencina!
2. Absolutne neviem kde maju cesi podporu, samozrejme okrem hlavnej stranky opencartu
3. Ak si myslis ze prelozit take mnozstvo suborov je hracka tak pohoda! :D http://www.opencart.com/index.php?route ... order=DESC
marianl74
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25. Mar 2011 8:04

Re: Problem po inštalácii

Príspevok od používateľa marianl74 »

http://www.opencart.com/index.php?route ... sion_id=31 Tu je cesky translate. Podla datumu si bol rychlejsi nnestor. :P
Prepac ak som napisal nieco co sa ta dotklo. Nehovorim, ze to prekladas od nich, to teda vobec nie. Ale preklada sa to lepsie a dost rychlo. Ked mas dobry editor tak to ide rychlo. Prekladas niekolko suborov naraz aj ked to potom treba skontrolovat a doprekladat. S cestiny to naozaj nie je az tak krkolomne.
Ja nie som ziadny koder. Vsetko co viem som sa naucil na forach. Pracujem s viacerymi CMS a eshopy som vyskusal asi 4. Opencart a Tomatocart su si dost podobne, len Tomato nema skoro ziadnu podporu na slovensku. A to je skoda.
Nastval ma Matvej, ved naco je tu forum "oficialna slovenska podpora" sa to vola, akoze, ked tu clovek najde len nadavky a ponizenie. Nie je kazdy tak zbehly ako napr. TY. To si mal niekto uvedomit, ked zakladal tento sajt. ;)
Používateľov profilový obrázok
Matvej
Moderátor
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 01. Dec 2010 13:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Problem po inštalácii

Príspevok od používateľa Matvej »

@marianl74: Pokiaľ viem, nikdy som ešte na stránkach opencart.sk nevynadal, takže opatrne s vyjadreniami.

A moja reakcia bola na tvoje správanie, pretože nie si schopný prečítať si ani manuál inštalácie, nieto ešte podporiť dobrovoľnú prácu na stránkach. Namiesto toho sa tu budeš sťažovať, že ti nikto nič nedal pod nos a zadarmo.

Snažíme sa pomôcť užívateľom opencartu tak ako len vieme a hlavne ako nám to povolia pracovné povinnosti, ktoré nás živia. A konkrétne aj to málo čo ja robím by si mohol doceniť nejakou dobrou radou pre ostatných užívateľov, pretože tvoje správanie môže mať za následok, že slovenskú podporu pre opencart nebude mať kto robiť.

Čiže ak by som stále písal nezrozumiteľne, tak napríklad pri najbližšej vydanej verzii opencartu môžeš urobiť aspoň čas prekladu ty (snáď aspoň trochu pochopíš aké je nepríjemné dostať z takej práce nechutné koláče )
Obrázok Ďakujem
Návod: Práca s CSV Import/Export
Návod: HTML E-mail Newsletter
Online OC technická podpora na SKYPE: matv3j
Napísať odpoveď