Platba cez paypal + poplatok

Podpora pre platbu, dopravu a ostatné.
Patrikus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15. Sep 2014 18:49
Verzia OpenCartu: 1.5.6.4

Platba cez paypal + poplatok

Príspevok od používateľa Patrikus »

Dobrý večer
Používam na platbu cez paypal modul "PayPal Express Checkout" a potreboval by som keď si zákazník vyberie platbu cez tento modul aby mu bol prirátaný poplatok vo výške dajme tomu 1 €.
Chcem to hlavne kvôli tomu že paypal si účtuje nemalé poplatky sa platby ktoré Prímam. Napríklad zákazník si kúpi tovar za 5 € zapalti cez paypal ale reálne na paypal mi pride iba 4.50 € ostatné si strhne ako poplatok za službu.


Prosím bolo by to možné ďakujem.
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Platba cez paypal + poplatok

Príspevok od používateľa SelfMan »

Uz to tu bolo niekolko krat riesene, ci uz v ramci dobierky alebo paypalu.

V kazdom pripade, poloz si otazku, ci sa ti to vobec oplati riesit. Uz som to tu pisal niekolko krat. Slovensko je dobierkova krajina. Sem tam prevodny prikaz. Implementacia platby kartou sa neoplati - je to drahe co sa poplatkov tyka. Za ten cas co funguje nas eshop sme mali platbu cez paypal hadam 2 ci 3x. Uvazujem nad tym, ze to zrusim.
Patrikus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15. Sep 2014 18:49
Verzia OpenCartu: 1.5.6.4

Re: Platba cez paypal + poplatok

Príspevok od používateľa Patrikus »

Dobrý deň ďakujem za odpoveď.

Áno pre mňa sa to oplatí riešiť. Na toľko že môj eshop funguje iba týždeň mal som už 15 prípadov kde ľudia uprednostnili platbu cez paypal. Môj obchod sa zaoberá digitálnou distribúciou a tovar zasielam priamo na mail až po prijatí platby. Takže ľudom viac vyhovuje platba okamžite než čakať na bankový prevod.
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: Platba cez paypal + poplatok

Príspevok od používateľa freddy87 »

Vzhľadom k tomu, že ide o digitálny obsah daleko viac by som ti odporúčal použitie platobnej brány trustpay, ktorá ponúka viac možností ako paypal, je lacnejšia a vyzerá pre zákazníkov o mnoho prijateľnejšie na použitie.

Viac info:
http://codecanyon.net/item/trustpay-ope ... in/3308992
http://www.trustpay.eu/
Patrikus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15. Sep 2014 18:49
Verzia OpenCartu: 1.5.6.4

Re: Platba cez paypal + poplatok

Príspevok od používateľa Patrikus »

Ok super ďakujem za ďalší návrh, ale mal by som ešte jednu otázku kde presne môžem preložiť. Ten modul multi_payment_fee tak aby sa mi už pri konečnom zúčtovaní nezobrazoval doplatok ako Transaction Fees ale skôr Poplatok za platbu cez PayPal ?

Ďakujem budem veľmi vďačný za odpoveď
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: Platba cez paypal + poplatok

Príspevok od používateľa freddy87 »

Malo by to byť preložiteľné ako bežné preklady pre opencart, čiže v jazykovom súbore pre modul. Pre EN je to:

Kód: Vybrať všetko

catalog/language/english/total/multi_payment_fee.php
Tento súbor by ste mali skopírovať a následne preložiť ako uznáte za vhodné do tohto umiestnenia:

Kód: Vybrať všetko

catalog/language/slovak/total/
Napísať odpoveď