responzívny vzhľad

Úprava vzhľadu, vlastné šablóny a iné.
cajo59
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27. Okt 2015 21:42

responzívny vzhľad

Príspevok od používateľa cajo59 »

Chcem sa opýtať , stačilo by vymeniť stylesheet v opencart za šablónu z bootstrapu aby sa zmenil štýl na responzívny.Máte niekto skúsenosť?
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: responzívny vzhľad

Príspevok od používateľa freddy87 »

Myslíš tým, že tam nahráš stiahnuté CSS z bootstrapu? To určite nestačí, to potrebuješ mať upravené aj všetky html súbory pre bootstrap. Najlacnejšia cesta je kúpiť si nejakú tému pre tvoj OC, ktorá už je kódovaná responzívne. Drahšia je dať si to urobiť všetko custom. Najdrahšia prerábať ten súčasný dizajn do responzívneho, lebo keď tam nechceš nahádzať do CSS milion media queries, tak potrebuješ upraviť celé CSS, ideálne do percent/em/rem - podľa preferencií ako chceš aby výsledný responzívny dizajn fungoval.
cajo59
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27. Okt 2015 21:42

Re: responzívny vzhľad

Príspevok od používateľa cajo59 »

No však mám problém ako zistiť vlastne akú verziu používam, lebo ho sám nezakladal. Dá sa to niekde zistiť.Za odpoveď ďakujem.
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: responzívny vzhľad

Príspevok od používateľa freddy87 »

Najbežnejšie je v administrácii vo footeri - teda na spodku stránky sa to zobrazuje, ty to máš skryté, to znamená, že to niekto priamo v kóde odstránil, alebo to rieši nejaký modul. Trebalo by kvôli verzii pozrieť do kódov.
cajo59
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27. Okt 2015 21:42

Re: responzívny vzhľad

Príspevok od používateľa cajo59 »

Už som to zistil, mám 1.5.4., skúšal som nahrať rôzne šablóny aj bootstrap ale okrem vzhľadu to nič neupravilo. Asi bude treba niečo vpísať do indexu, no zatial neviem čo.Asi niečo také ,že keď sa stránka zobrazí na menšom zariadení tak sa prehodí šablóna. Či?
Používateľov profilový obrázok
Pumbaa
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 12. Júl 2012 16:58

Re: responzívny vzhľad

Príspevok od používateľa Pumbaa »

Na opencart.com sú nejaké šablóny s responzivitou aj pre staršie verzie OC - niektoré sú celkom v pohode. Ja som náročný a žiadna mi nevyhovovala, tak som pre jeden shop skúšal upraviť default šablóny na responzívnu ale bolo s tým roboty ako na kostole, pre ďalší shop som začal od nuly a nainštaloval som 2.1.0.1 a upravujem default šablónu, ktorá je v základe responzívna k obrazu svojmu, to je podľa mňa najlepšia cesta.
Starý e-shop som zrušil, chystám nový a postupne objavujem OC 2.0
Napísať odpoveď