Inśtalácia na websupport.sk

Riešenie problémov s inštaláciou alebo aktualizáciou.
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Inśtalácia na websupport.sk

Príspevok od používateľa SelfMan »

A mas v config.php define('DB_DRIVER', 'mysql'); ???
A taktiez pozor na jednu vec. Potrebne je pouzit len male pismena na nazov databazy.
ruso
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23. Mar 2014 12:58

Re: Inśtalácia na websupport.sk

Príspevok od používateľa ruso »

ten subor bol prazdny, ked som tam zadal define('DB_DRIVER', 'mysql'); tak instalacia ani nezacala a vyhodila chybu, neviem si s tym poradit, pritom je tam len par nastaveni
ruso
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23. Mar 2014 12:58

Re: Inśtalácia na websupport.sk

Príspevok od používateľa ruso »

pravdepodobne bol problem u poskytovatela hostingu, dnes som to skusil presne tak ako vcera a zrazu to ide ( vcera som kontaktoval aj podporu a databaza bola vytvorena jeden den predtym)
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Inśtalácia na websupport.sk

Príspevok od používateľa SelfMan »

Nuz, pokial si mal config.php prazdny, potom si asi vobec nespustil instalaciu z install priecinku.
napr. http://www.mojeshop.sk/install/index.php
Muzikant
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 14. Sep 2015 14:41

Re: Inśtalácia na websupport.sk

Príspevok od používateľa Muzikant »

Pri inštalovaní na WebSupporte je potrebné správne nastaviť prístup k databáze. Pri vytváraní databázy v ovládacom panely na WebSupporte je dole uvedené nasledujúce:
Externý prístup k databázam:
mysql 4.0 server: mysql40.websupport.sk port: 3306
mysql 4.1 server: mysql41.websupport.sk port: 3307
mysql 5.0 server: mysql50.websupport.sk port: 3308
mysql 5.1 server: mysql51.websupport.sk port: 3309
MariaDB 5.5 server: mariadb55.websupport.sk port: 3310
postgresql 9.0 server: postgresql.websupport.sk port: 5432
Povedzme, že ste si vytvorili MariaDB databázu. Počas inštalovania OpenCartu je potrebné nastaviť hostiteľa (host) nasledovne: mariadb55.websupport.sk:3310

Obrázok

Port musí byť uvedený priamo v hostiteľovi (host) tak, ako som uviedol vyššie. Inštalácia OpenCartu obsahuje položku port zvlášť, tam je tiež potrebné nastaviť 3310, inak pripojenie k databáze nemusí fungovať. S takýmto nastavením by mala inštalácia prebehnúť bez problémov. Samozrejmosťou je správne nastavenie mena, hesla a databázy. :-)
picasso3333
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20. Nov 2015 13:47
Verzia OpenCartu: 2.0.1.0

Re: Inśtalácia na websupport.sk

Príspevok od používateľa picasso3333 »

Ja som sa k tej instalacii ani nedostal. Nahral so vsetko do FTP ako ma byt a ako ste to pisali tu. Databazu som vo websupporte vytvoril 5.1 a ked napisem do prehliadaca domenu webky aby mi otvorilo auto-instalaciu tak mi otvori priamo pripojenie na databazu a nie tu instalaciu.
viete mi niekto povedat co tam treba?
Mato
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Inśtalácia na websupport.sk

Príspevok od používateľa SelfMan »

Obsah webstranky musi byt nahrany do podadresara web, ktory sa nachadza hned v korenovom adresari po prihlaseni na FTP. Okrem toho je potrebne nastavit pristupove prava na niektore adresare tak, aby mohol do nich webserver zapisovat.
Vsetko je napisane v instalacnej prirucke.
Napísať odpoveď