Prepojenie eShop-u s ekonomickým systémom

Riešenie problémov s inštaláciou alebo aktualizáciou.
MiroslavDobák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14. Máj 2014 19:56

Prepojenie eShop-u s ekonomickým systémom

Príspevok od používateľa MiroslavDobák »

Má niekto praktické skúsenosti, otázky či námety k prepojeniu eShop-u s ekonomickým systémom obsahujúcim aj skladové hospodárstvo ?
Ja som v minulosti k systému OBERON - Agenda firmy (http://www.exalogic.sk/oberon/) prostredníctvom rozhrania e-Shop Universal Interface naprogramoval ovládač pre internetový obchod VirtueMart a pre internetový obchod PrestaShop. Momentálne sa chystám vytvoriť ovládač aj pre internetový obchod OpenCart. Je vytvorený aj portál venujúci sa problematike e-shopových riešení prepojených na ekonomicky systém na adrese : http://obchod.improved-design.com/
Informácie nájdete aj na mojej stránke http://www.dobak.sk/eshops.html.
Za každý príspevok do diskusie ďakujem.
stefan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15. Mar 2016 21:05
Verzia OpenCartu: 2.1.0.1

Re: Prepojenie eShop-u s ekonomickým systémom

Príspevok od používateľa stefan »

teraz začínam s opencart, doteraz používam svoj vyrobený e-shop avšak nestíham robiť zmeny, tak som siahol po tomto dúfam dobrom riešení. Všetko som si nainštaloval, ide na prvý pokus. (zatial) Teraz si robím prepojenie s Money. Oboznamujem sa s databázou a nemal by byť problem. Moj predbežný odhad je že musím si vytvoriť 3 databázy product_id, product_image a product_to_category (samozrejme prípona oc_). Po skončení napíšem aký je výsledok, samozrejme sa neponáhlam robím si to nezáväzne.
stefan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15. Mar 2016 21:05
Verzia OpenCartu: 2.1.0.1

Re: Prepojenie eShop-u s ekonomickým systémom

Príspevok od používateľa stefan »

takže, sa my to podarilo. Spravil som si konverziu ktorá zaplný predajňu s údajmy z xml z exportu z Money. Mal som malé problémy s kódovaní pri prechode do sql, ale sa to dalo vyriešiť. Nastavenie predajne musím ešte študovať neovládam na 100%, ale už my funguje predajňa. Pre test si môžete pozrieť www.caraudio.sk . Teším sa na nápomocnú krityku. Prípadne poradím. :D
stefan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15. Mar 2016 21:05
Verzia OpenCartu: 2.1.0.1

Re: Prepojenie eShop-u s ekonomickým systémom

Príspevok od používateľa stefan »

Tears som vyriešil obrázky "ostatné" ktoré sa zobrazujú. tiež cez jedno tlačítko ktoré som si dopnil do admin menu. V mojom systéme to vyzeralo tak že obrázky sa pridružili automaticky ak meno súboru bolo podobné, napr. základný bol obrázok.jpg tak sa bridružili orazok1.jpg, obrazok2.jpg . som to vyriešil tak že najprv zmapuje všetk obrázky a napíše do oc_products_image a potom porovná tabulku s oc_products, a popritom doplní product_id ak nájde príružný obrázok. Najprv som to chcel tak že pri každom produkte prezre image adresár, ale z dôvodu zaťaženia serveru to bolo náročné, doménový logfile sa my po troch pokusoch zväčšil na 5,6Gb a blokoval SQL ! Ale mám to vyriešené perfektne, terz idem na detaily ako : zachovanie view - ov pri produktoch (spôsob ktorým nahrávam produkty je mazanie a potom naplnenie), dealer ceny a akciové ceny a akcie. Docela sa my lúby ten systém. Len sa my horšie orientuje zatial medzi súboramy systému, nepoznám presne kde čo je a ich súvislosti. Vie niekto okolo toho viac ? Nájdem ja všetko, len my to trvá tvorca neviem kde ako zašil :-). Ale si myslím že sa ešte pohrám, doplním neaké veci. Na starom mám vela šikovných položiek (ktorú som robil sám, na začiatku my pomohol kamoš, ale už my to rozrástlo), ako napr: tlač cenoviek, pútačov, mailer, servis, práce, objednávky, ponuky, atd....., ak sa rozbehne predajna viac ako moja pôvodná tak ju možno aj zamením. Budem sa snažiť robiť všetko modulovo.
stefan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15. Mar 2016 21:05
Verzia OpenCartu: 2.1.0.1

Re: Prepojenie eShop-u s ekonomickým systémom

Príspevok od používateľa stefan »

Tak som vyriešil zachovanie view - ov jednoducho som založil novú databázu a všetko som prehral nahral naspäť.
Výsledok : stlačí sa konvertuj a data sa nahraju semé zachova sa viewed. ;)
stefan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15. Mar 2016 21:05
Verzia OpenCartu: 2.1.0.1

Re: Prepojenie eShop-u s ekonomickým systémom

Príspevok od používateľa stefan »

vyriešil som velkoobchodné ceny môj script pre nahrávanie nahrá aj tieto ceny - jedná sa o napríklad druhú zákaznícku skupinu. Čiže ak v Money pridám druhú skupinu ako VOC tak sa my to automaticky prenesie. V OC sa to chová tak že ak niekeomu priradím VOC tak sa mu objavia tieto ceny. Teraz som začal robiť na sitemap pre google, mám lahkú prácu lebu už tom mám v mojom starom obchode vyriešené, už to len preladím na tento eshop. 8-)
key4uco
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 08. Jún 2014 18:52
Verzia OpenCartu: 3x

Re: Prepojenie eShop-u s ekonomickým systémom

Príspevok od používateľa key4uco »

stefan napísal:takže, sa my to podarilo. Spravil som si konverziu ktorá zaplný predajňu s údajmy z xml z exportu z Money. Mal som malé problémy s kódovaní pri prechode do sql, ale sa to dalo vyriešiť. Nastavenie predajne musím ešte študovať neovládam na 100%, ale už my funguje predajňa. Pre test si môžete pozrieť http://www.caraudio.sk . Teším sa na nápomocnú krityku. Prípadne poradím. :D
Moja jedina kritika, ktoru som postrehol, ze eshop je funkcny iba pod non-www (caraudio.sk) pod linkom, ktory je vyssie sa neda nakupovat, nakolko nefunguju funkcie eshopu :D . Treba si to vyriesit v htaccess. Potom ak je to real eshop.. zakomponoval by som tam aj VOP, ktore mi tam chybaju. Pekny den :D
Napísať odpoveď