Heureka pomoc

Pravidlá fóra
Vytvárajte len témy týkajúce sa systému OpenCart a všetko s ním spoločne.
Maceno
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17. Apr 2015 16:32

Heureka pomoc

Príspevok od používateľa Maceno »

Dobrý deň, vedeli by ste mi niekto pomôcť ako správne nadstaviť produkty na heureku ? XML súbor mám na 100 % funkčný
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: Heureka pomoc

Príspevok od používateľa freddy87 »

Tomuto celkom nerozumiem. Čo presne chceš nastaviť, keď už XML funguje? Pripojíš ho k Heureke a zobrazuješ sa.
Maceno
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17. Apr 2015 16:32

Re: Heureka pomoc

Príspevok od používateľa Maceno »

Vypisuje mi to toto. Ale ja nemám EAN kód k produktom. Ak by som si to potom chcel zaplatiť na heureke tak budú sa mi produkty zobrazovať v kategórii ?

Vo vašom XML súbore http://slintacik.sk/export/export.xml:
chýba u100% položiek (97/97) EAN kód produktu. Vďaka EAN kódom dochádza k rýchlejšiemu zaradeniu vašich produktov do katalógu Heureky v prípade PPC programu.
Doplňte tieto položky, zlepšite tak výkon vašej kampane na Heureke. Viac v špecifikácii XML feedu.
Je to iba odporúčanie, aby sa váš obchod zobrazoval na Heureka.sk čo najlepšie, tieto položky nemajú vplyv na import vašich produktov na Heureka.sk
Väčšina doplnkových funkcií ako napr. Dostupnostný XML súbor, SortimentReport, bidding, možnosť dostať sa medzi odporúčané eshopy a mnoho ďalších je spojená so službou Overené zákazníkmi. Doporučujme zdarma túto službu implementovať, http://sluzby.heureka.sk/napoveda/certi ... kojenosti/.
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: Heureka pomoc

Príspevok od používateľa freddy87 »

Veď je tam jasne napísané že:

Je to iba odporúčanie, aby sa váš obchod zobrazoval na Heureka.sk čo najlepšie, tieto položky nemajú vplyv na import vašich produktov na Heureka.sk

To znamená, že aj takéto produkty sa budú zobrazovať bez problémov.

Dostupnostný XML sa ti oplatí riešiť ak máš denne aspoň niekoľko desiatok objednávok. Inak stačí aktualizácia dostupnosti cez bežný XML. Overené zákazníkmi môžeš riešiť hneď na začiatku a ostatné služby len keď budeš rozbehnutý s predajmi na dennej báze. Bidding je tuším aj tak možný iba keď získaš certifikát overené zákazníkmi.
Maceno
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17. Apr 2015 16:32

Re: Heureka pomoc

Príspevok od používateľa Maceno »

Ja ťa chápem ale ak si zadám produkt do vyhľadávania v heureke tak mi nič nenájde iba 12 s mojich produktov tak preto sa pýtam nerozumiem tomu systému.
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: Heureka pomoc

Príspevok od používateľa Axel Wers »

V nastaveniach Heureky máš prehľad, ktoré produkty sú zaradené a ktoré nie a aj dôvod prečo nie.
Používam OC verziu 1.5.6.4
Maceno
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17. Apr 2015 16:32

Re: Heureka pomoc

Príspevok od používateľa Maceno »

Prosím ťa napíš mi súkromú správu pomohol by si mi to nieako vyriešiť ?
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Heureka pomoc

Príspevok od používateľa SelfMan »

Co na to povedat... vitaj v klube nezaradenych produktov.
Cim som mal vacsiu cest davat veci na heureku (aj platene), tym som viac znechuteny.
Maceno
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17. Apr 2015 16:32

Re: Heureka pomoc

Príspevok od používateľa Maceno »

Selfman ... Vedel by si mi stým pomôcť alebo poradiť ?
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Heureka pomoc

Príspevok od používateľa SelfMan »

Pozri, mne samemu to poriadne nezaraduje produkty do katalogu, zaradenych je len 19 zo 70 a pritom XML obsahuje presnu definiciu, kam to ma ist. Napriek tomu zaradene nie su, pretoze sa tak niekto rozhodol.
Necakaj preto prosim odo mna pomoc, pretoze ti neviem garantovat, ze sa to tam potom aj zobrazi.
Osobne som uz velmi blizo toho, aby som sa na to uplne vykaslal, pretoze to akurat "zerie" moj cas a heureka si aj tak robi co chce. A to aj napriek tomu, ze mame web v platenom programe.
Najviac ma stve to, ze ani fulltext nevyhladava poctivo.
Napísať odpoveď