Slovenská pošta v1.0

Pravidlá fóra
Vytvárajte témy len s hotovými modulmi v prílohe alebo s cenovou ponukou.
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Slovenská pošta v1.0

Príspevok od používateľa nnestor »

TO SOM RAD. MODUL FUNGUJE, NASTAV TO SPRÁVNE
stefpo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20. Jan 2011 18:48

Re: Slovenská pošta v1.0

Príspevok od používateľa stefpo »

chcem sa spýtať , je možne tento modul upraviť alebo pridať aj možnosť

Slovenská pošta ( bez ceny ) nakoľko tovar ktorý predávam sa nedá cez váhu alebo počet kusov jednoznačne definovať..
Hľadal som kade kde ale nič take som nenašiel,.
Zákaznikovy poštovné poplatky zasielame z predfakturou, tak nechem miasť nejakou cenou a bez prepravy a spôsobu platby sa obchod nedá ukončiť..
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Slovenská pošta v1.0

Príspevok od používateľa nnestor »

skus nastavit vahu a cenu na nulu. 0:0
stefpo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20. Jan 2011 18:48

Re: Slovenská pošta v1.0

Príspevok od používateľa stefpo »

ano to bude zobrazovať cena 0€ a zákazník to aj tak bude brať,
račej by som uvítal priamo hlášku že poštovné podla cenníka SKP alebo niečo v tom zmysle nech je jasné že cena za poštovné bude daná v predfaktúre..
tak isto je to v platbe.
platba prevodom alebo priamo na učet ale až po zaslani faktury..

škoda že sa oba moduly nedaju vypnúť a vôbec ich nepoužívať..
OC potom nedokončí predaj a čáka na spôsob prepravy a platby :(
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Slovenská pošta v1.0

Príspevok od používateľa nnestor »

skus byt konkretnejsi, vobec tomu nerozumiem :shock:
stefpo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20. Jan 2011 18:48

Re: Slovenská pošta v1.0

Príspevok od používateľa stefpo »

OC potrebuje na dokončenie kúpy moduly na prepravu a potom platbu, neviem ako to vypnúť bez nejakého zásahu do kódu.

ja proste nechcem definovať nijako spôsob prepravy ani platby nakoľko to riešim zo zákazníkom po objednaní tovaru..
lenže pri OC sa to nijako ( neviem ako ) nedá vypnúť,

chcem len aby si zákazník vybral, potom šiel do pokladne a potvrdil kúpu.
( žiadna preprava žiadne platobné ceremónie ) len cena a email zákaznikovy čo objedná.

ja ho potom aj tak kontaktujem tak toto dohadujeme osobitne podla objednaného tovaru..
Používateľov profilový obrázok
Matvej
Moderátor
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 01. Dec 2010 13:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská pošta v1.0

Príspevok od používateľa Matvej »

Samozrejme, že modul je editovateľný (pokiaľ to povoľuje licencia).

Neviem či sa budeme teraz rozumieť ale tie nastavenia v module Slovenskej pošty sú kvôli tarifám poštovej služby, takže pokiaľ chceš niečo posielať cez poštu, tak sa budeš musieť prispôsobiť ich podmienkam.
Čiže keď budeš posielať balík (v ktorom budú litre, kilá, kusy, metre, minúty, candely, ...) a bude mať <2 kilá, tak pošte zaplatíš 2,8€.
Trošku som zmätený z toho čo predávaš, pretože pokiaľ to zasielaš poštou tak to bude mať asi nejakú váhu .

Prepravuje je možné vypnúť. Stačí mať pri tovare vypnuté vyžadovanie doručenia. Napr. pokiaľ bude 1 z 2 položiek mať zapnuté doručenie, tak sa krok doručenia zobrazí.

Taktiež nerozumiem ako chceš miasť zákazníka cenou? Ty vystavíš predfaktúru ešte pred tým ako ti niekto zašle objednávku? Tie kroky sú tam pre to aby zákazník mal možnosť voľby (Preprava - DHL, UPS, Pošta, TenExpress,... ; Platba - Bankovým prevodom, PayPal, Moneybookers, Dobierkou, ...) a Ty aby si mal v tom prehľad (a taktiež aby si mal čo napísať do predfaktúry)


://edit: zabudol som napísať, že aj jednotlivé kroky platby aj prepravy sa dajú odstrániť ale keďže je to pomerne komplikované, tak si myslím, že ti nik nenapíše nejaké jednoduché riešenie okrem zaplatenia si človeka na tú editáciu OC.

A ešte otázka, ak smiem vedieť to máš nejakých 2-3 operátorov, ktorí telefonicky informujú zákazníkov o spôsobe prepravy a platby alebo máš len málo objednávok?
Obrázok Ďakujem
Návod: Práca s CSV Import/Export
Návod: HTML E-mail Newsletter
Online OC technická podpora na SKYPE: matv3j
stefpo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20. Jan 2011 18:48

Re: Slovenská pošta v1.0

Príspevok od používateľa stefpo »

No takže takto.

Tovar ktorý predávam ( ja nie otec :) ale nakoľko o pc ww cnc a i vie len toľko že sa to da použiť tak to musím riešiť ja )

Tovar má váhu dajme tomu pol kila ale rozmer je veľký
tovar je malý ale za kus je cena 0,20€
tovar je ....

Zákazníci u nás objednajú tovar, vedia ( je to tam napísané ) ze cena je vyvýšená v sumáre o poštovné.
Zákazník si vyberie čo chce a pošle objednávku, zákazku prehliadneme a urobíme pred faktúru, tú potom zašleme zákazníkovi na schválenie, pokiaľ zákazník súhlasý a schváli ide jeho požiadavka ( objednávka ) do výroby.
Zákazník svoju predfaktúru vyplatí a po doručení jeho platby mu jeho tovar zasielame dohodnutým spôsobom na jeho udanú adresu.

V OC sa my nedarí nijako vypnúť formu zaslania ( prejednávame hu osobitne zo zákazníkom )
a ani forma platby ( ta je vždy na účet vopred po schválení )

vždy mi to skončí z hláškov zadajte formu platby... a obchod neuzavriem.
To mätenie cenou, keď raz je poštovné 0€ tak to beriem že je 0€ a nebude sa my páčiť ak my potom predajca bude chcieť účtovať iné poštovné ako mám už napísané.

Naši zákazníci takto obchodujú z ocovou firmou dlho, a vyhovuje im to.
Stávaju sa pripady kedy objednaju 5x a balík sa zasiela až po dosiahnuti 15kg :)

. Eshop ktorý používam je staršieho dáta a nieje v sk a všetko čo som potreboval som tam pracne prekopal, a po aktualizácii bezpečnostných medzier musel znova prekopávať.
Keď som našiel OC tak ma natoľko nadchol že som ho chcel skúsiť. Páči sa my , je tam takmer všetko čo od jednoduchého Ešopu chcem, a jeho rýchlosť je tak isto dobrá. Zatiaľ som okrem spomenutých problémov nenarazil na nič čo by mi vyslovene vadilo.
A ešte otázka, ak smiem vedieť to máš nejakých 2-3 operátorov, ktorí telefonicky informujú zákazníkov o spôsobe prepravy a platby alebo máš len málo objednávok?
objednávajú od nás veľkoodberatelia, takže objednávok je relatívne málo ročne ale objemovo je toho dosť kusovo.
Eshop je hlavne kvôli maloodberateľom ale aj tam sú zvyknutý objednávať viacerý cez jedného.
Takže keď to sumarizujem, tak zákazníka som sa minulý rok pýtal ako a čo 5x :) dalej už nám len píšu ako obvikle


Vážim si toho že mi chcete pomôcť,
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Slovenská pošta v1.0

Príspevok od používateľa nnestor »

takze ty chces nejaky modul aby ti zobrazoval len tolko, ze cena za dopravu a platbu je riesena na fakture? ci?
stefpo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20. Jan 2011 18:48

Re: Slovenská pošta v1.0

Príspevok od používateľa stefpo »

No v podstate ano.
Nakoniec som to vyriešil ( Ďakujem za info o možnosti vypnúť prepravu v tovare ) súborov bank_tranfer.php
Zadefinoval som si platbu prevodom na účet, a do hlášky ( Prosíme transfer z celkovej sumy na náš bankový účet. ) som napísal potrebné znenie, tak už to je v podstate tak ako som chcel.

Teraz už len sa poriadne zohrať a dorobiť vzhľad na mieru.. a tovar pravdaže.

Ďakujem,
Napísať odpoveď