Slovenská pošta v1.4

Pravidlá fóra
Vytvárajte témy len s hotovými modulmi v prílohe alebo s cenovou ponukou.
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Slovenská pošta v1.4

Príspevok od používateľa nnestor »

modul je na 100% funkčný aj na verziu 1.5.5.1
kmir
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16. Apr 2013 10:09

Re: Slovenská pošta v1.4

Príspevok od používateľa kmir »

Asi si s tým neporadím. V tej 1.4-ke mi to stále vypisuje, že nie sú k dispozícii prepravné možnosti a neviem, čo mám zmeniť. Už mi zostáva sa len "pošťúrať" v zdrojáku, ale to je robota pre vraha.. A keď to prepnem na angličtinu, tak ešte aj "Notice: Error: Could not load language shipping/posta! in C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\ayous\system\library\language.php on line 39", čo je ale asi len chyba lokalizácie toho modulu.

Chcem sa ale spýtať .. mám očakávať nejaký problém, keď tam nechám tú 1.3-ku?
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Slovenská pošta v1.4

Príspevok od používateľa nnestor »

este by som vam poradil, skuste produktom pridat aj nejakú váhu. k tomu druhemu problemu: modul nieje pisany v anglictine a urcite ho ani nemate nahraty na servery v eng jazyku.
kmir
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16. Apr 2013 10:09

Re: Slovenská pošta v1.4

Príspevok od používateľa kmir »

Ďakujem, ale produkty váhu samozrejme priradenú majú..
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Slovenská pošta v1.4

Príspevok od používateľa nnestor »

mozete ukazat adresu obchodu popripade mi poslite udaje, pozriem sa nato
kmir
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16. Apr 2013 10:09

Re: Slovenská pošta v1.4

Príspevok od používateľa kmir »

Ešte raz ďakujem za pomoc, možno to bude k úžitku aj ostatným .. v systéme som mal nastavenú váhovú jednotku gram (nie kilogram) a to modulu pošty robí problém.

Že som tak smelý .. ešte sa chcem spýtať na tú dobierku .. pošta si za dobierku účtuje poplatok na rozdiel od doručenia pri platbe popredu prevodom na účet, ale nikde nevidím možnosť ako tieto dve veci odlíšiť. V tej verzii 1.3 bola ešte aj cena za dobierku, ktorá sa pripočítavala k poštovnému (ale neskúšal som, či bola závislá od spôsobu platby, predpokladám, že áno, keď tam bola explicitne uvedená). Ako to treba spraviť vo verzii 1.4?
kmir
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16. Apr 2013 10:09

Re: Slovenská pošta v1.4

Príspevok od používateľa kmir »

Spýtam sa ešte jednoduchšie (ospravedlňujem sa za možno naivné začiatočnícke otázky), myslel som si, že je to v takých systémoch samozrejmé, ale nejako neviem nájsť tie správne voľby:

Chcem aby ak vyberiem spôsob platby dobierka, ponúklo iné ceny za dopravu, než pri platbe vopred na účet alebo paypalom:
Slovensko
- dobierka 4€
- doporuč.list pri platbe vopred 1,5€

ČR + svet
- dobierka 8€
- doporuč.list pri platbe vopred 4 €

Dá sa toto v OpenCart-e nastaviť tak, aby si zákazník nemohol vybrať napr. spôsob platby dobierka a spôsob doručenia doporučený list? Ako?

Som z toho dosť konsternovaný, že sa s takouto záležitosťou hrajkám už týždeň.. a to si o sebe myslím, že nie som úplný analfabet..
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: Slovenská pošta v1.4

Príspevok od používateľa freddy87 »

Nič v zlom, ale pokiaľ chcete nastaviť také jednoduché poštovné ako ste uviedli a nič iné, tak úplne zbytočne na to používate uvedený modul. Určite je Slovenská pošta skvelý modul, ale pokiaľ nechcete naplno využiť jej možnosti tak načo si to ňou komplikovať?

Cca mesiac dozadu som niekomu písal v nejakej téme ako sa dá jednoducho nastaviť poštovné do rôznych krajín aj bez modulov a v kombinácii s Multi Payment Fee, ktorý používa veľa z nás, nič viac nie je potrebné.
Ak chcete, pohľadajte si uvedenú tému, možno Vám bude nápomocná.

Načo si komplikovať úplne jednoduché veci.
kmir
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16. Apr 2013 10:09

Re: Slovenská pošta v1.4

Príspevok od používateľa kmir »

V tej pošte mi to nešlo nastaviť, tak som si to už takto zjednodušil aj za cenu, že budem poštovné v niektorých prípadoch dotovať. Páčilo by sa mi samozrejme, že by to poštovné rátalo presne toľko ako treba zaplatiť, ale cenník pošty je tak komplikovaný, že som sa dohodol na až takomto drastickom zjednodušení. Lebo pošta má odstupňované ceny nie len podľa hmotnosti, ale aj podľa sumy (poistenie) a to už som vôbec nevedel ako to zohľadniť.

Zatiaľ mi nikto neodpovedal na moju jednoznačnú otázku:
Dá sa pri tej Slovenskej pošte nastaviť cena v závislosti na výbere spôsobu platby (bankový prevod / dobierka) alebo nie?

Prvý krát rozbieham el.obchod a nepoznám možnosti všetkých modulov. Idem hľadať vašu tému..
kmir
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16. Apr 2013 10:09

Re: Slovenská pošta v1.4

Príspevok od používateľa kmir »

Už tomu asi začínam rozumieť. Dobierku nerieši modul pošty ako dopravu, ale mal by ju riešiť nejaký modul platby. Nechápem síce načo je tam modul platby "Dobierka", keď sa pri ňom nedá zadať príplatok za dobierku ani paušálne a nie to ešte podľa krajiny (minochodom, čo je vlastne položka Celkom pri tomto module?). Asi zakúpim ten Mutli Payment Fee a pomodlím sa, že to v ňom budem vedieť ponastavovať. Ďakujem za rady a dúfam,že už sem nebudem musieť písať :-)
Napísať odpoveď