1.5.6.4

Pravidlá fóra
Pri nájdení chyby v preklade uveďte presnú cestu, kde sa chyba nachádza alebo priložte snímok obrazovky.
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: 1.5.6.4

Príspevok od používateľa Axel Wers »

Mám otázku, tento preklad môže byť použitý aj na OC 1.5.6? Súrne si tam potrebujem zopár vecí upraviť v ohľade môjho eshopu, tak či stringy sú kompatibilné a preklad bude fungovať aj na moju staršiu verziu OC. Zdá sa mi zbytočný luxus upravovať staršiu verziu prekladu, keď v blízkej dobe budem aktualizovať na najnovšiu verziu.
Používam OC verziu 1.5.6.4
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: 1.5.6.4

Príspevok od používateľa Axel Wers »

V súlade s novými povinnosťami eshopov by som upravil

Kód: Vybrať všetko

$_['button_confirm']        = 'Potvrdiť objednávku';
na

Kód: Vybrať všetko

$_['button_confirm']        = 'Potvrdzujem objednávku s povinnosťou platby';
či máte lepší nápad?
Používam OC verziu 1.5.6.4
RomanD
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14. Máj 2014 14:22

Re: 1.5.6.4

Príspevok od používateľa RomanD »

Je mozne prelozit aj subor upload\install\opencart.sql
kde su polozky, napr stav objednavky (canceled, canceled reversal, chargeback...), ktore su momentalne neprelozene.
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: 1.5.6.4

Príspevok od používateľa Axel Wers »

Pri písaní recenzie pod hlavným oknom je napísané: Poznámka: HTML nie je preložené!.

Prosím vás toto buď odtiaľ dajte preč alebo to preložte do zrozumiteľnej rečí, ktorej pochopia aj bežní ľudia, ktorí aspoň ako tak porozumejú, čo to znamená, lebo bežnému človeku to nič nehovorí a potom je celý vyklepaný, čo za hlášku tam na neho vyskočilo a ešte aj červeným varovným písmom a potom sa boja tam niečo napísať. Áno, reálne nastala takáto situácia!
Používam OC verziu 1.5.6.4
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: 1.5.6.4

Príspevok od používateľa freddy87 »

Píšeš na nesprávne fórum, to že to tam je, je vec opencartu, tak choď na opencart.com a sťažuj sa, že to tam dali.
V prípade, že máš návrh ako to preložiť inak, tak to napíš do tohto fóra, v tvojom príspevku som ale žiadny návrh nevidel. Toto fórum je fórum slovenskej komunity, nie fórum tvorcov opencartu.
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: 1.5.6.4

Príspevok od používateľa Axel Wers »

Dal som návrh inak to preložiť. Keby tam bolo napísané: "zadávanie HTML kódov nie je povolené", tak možno by to bolo viac zrozumiteľné. Ja sa HTML rozumiem, ale tiež mi chvíľu trvalo pochopiť čo tá hláška vlastne znamená. Dal som si anglický originál do Google a možno je dielom obrovskej náhody, že práve na prvom mieste mi vyhodilo výsledok na tému, kde tiež tomu niekto nerozumie čo to vlastne znamená http://forum.opencart.com/viewtopic.php ... 9&p=237261

Inak je to celé nezmysel, tá hláška tam ani nemusí byť, pochybujem, že bežný návštevník a zákazník na eshope vôbec vie čo je to HTML a ako to vôbec použiť.
Používam OC verziu 1.5.6.4
Napísať odpoveď