Problém s prekladom

Pravidlá fóra
Pri nájdení chyby v preklade uveďte presnú cestu, kde sa chyba nachádza alebo priložte snímok obrazovky.
Milan36
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28. Feb 2013 9:46

Problém s prekladom

Príspevok od používateľa Milan36 »

Dobry den prajem.

Prosim, nevedeli by ste mi pomoct ? Uz niekolko dni sa pohravam s tvorbou e-shopu, ale neviem preco nemam prelozene v slovencine vsetky popisy. Napr. v pravo hore nemam "nakupny kosik" ale "text_shopping_cart" nad tym zase "SHOPPIND CART" kde po najazde myskou su niektore veci v slovenskom ine v anglickom jazyku. A pri skusani priebehu objednavky, sa mi v nakuponom kosiku objavia tieto moznosti v anglictine

text_next

text_next_choice
text_use_coupon
text_use_voucher
text_shipping_estimate

.... ani neviem, ci ich tam chcem... neviete mi poradit, ako sa da toho zbavit ???


Dakujem
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Problém s prekladom

Príspevok od používateľa nnestor »

treba uviest o aku verziu OC sa jedna a ci je vobec preklad kompatibilny s vasou verziou
Dzejn
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30. Aug 2011 14:31

Re: Problém s prekladom

Príspevok od používateľa Dzejn »

pekny den, ja mam zase problem stym ze instalacia ide v pohode v SK a ked Opencart nainstalujem a zrobim vsetko podla navodu na pridanie SK v admine a na stranke dam potom Save a uz to hodi len tuto hlasku
Notice: Error: Could not load language slovak! in /cesta k eshopu/system/library/language.php on line 35
Neviete cim to moze byt? :cry:

dakujem
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Problém s prekladom

Príspevok od používateľa SelfMan »

pravdepodobne mas zle nastavene pristupove prava na suboroch. Skontroluj si cez FTP klienta ci mas vsade na prekladoch aspon 666
.
Dzejn
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30. Aug 2011 14:31

Re: Problém s prekladom

Príspevok od používateľa Dzejn »

SelfMan napísal:pravdepodobne mas zle nastavene pristupove prava na suboroch. Skontroluj si cez FTP klienta ci mas vsade na prekladoch aspon 666
.
žial ani to nepomohlo :( . uz som skusala shop cely zmazat a nahrat nanovo ale stale to iste
Používateľov profilový obrázok
nnestor
Moderátor
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 25. Jún 2010 13:50

Re: Problém s prekladom

Príspevok od používateľa nnestor »

Chyba je v najnovsiom opencarte. Je tam chybne zobrazovanie jazykovych tried, cize odporucam zatial nainstalovat starsiu verziu v1.5.4.1 alebo pockat na najnovsiu, ktora bude uz coskoro (v1.6.0)
Ale da sa to upravit zmenou jazykovej triedy.
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Problém s prekladom

Príspevok od používateľa SelfMan »

Jasne, uplne som na to zabudol. Ono to nie je chyba, len Daniel sa rozhodol (trochu neuvazene) zmenit ladovanie jazykov. V kazdom pripade to o par dni zmenil naspat. Aktualne stiahnutelna verzia to ma vratene.
https://github.com/opencart/opencart/ar ... .5.5.1.zip

Pozor, treba to sledovat, archiv sa sice vola rovnako a aj verziou je to rovnako oznacene, ale postupne tam pribudaju rozne opravy.
Ked si to stiahnes k sebe a rozbalis, zistis, ze proti povodne stiahnutemu baliku je tam dost pomenenych datumov.
Zmeny ako take je mozne vidiet tu: https://github.com/opencart/opencart/tree/v1.5.5.1
(posledna uprava 4 dni naspat)
Dzejn
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30. Aug 2011 14:31

Re: Problém s prekladom

Príspevok od používateľa Dzejn »

páni, patrí Vám veľka VĎAKA ;).
Milan36
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28. Feb 2013 9:46

Re: Problém s prekladom

Príspevok od používateľa Milan36 »

Zdravím....
.... mám verziu OC 1.5.1.3 .... a s tým problémom, čo som písal, som si síce po dlhšom skúšaní, ale predsa poradil... bolo nutné priamo poopravovať preklady, tak som to nejako rozchodil, ale čo mám problém a neviem to nejako nájsť, že kde to treba zmeniť je, keď odstraňujem tovar z karty nákupného košíka, vyskočí mi ten zelenkavý pásik s textom text_remove namiesto ja neviem napr. "Vaša požadovaná zmena bola úspešne vykonaná".... tiež mi nefunguje email... inak myslím, že sa na laika pomaličky tak pretĺkam.... hádam dačo z toho bude.... nevedel by mi tu niekto poradiť, ako sa dopracujem k pridaniu napr. akéhokoľvek obrázku resp. v ktorom súbore mám dopísať kód napr. DIV ... som skôr do dizajnu a troška htm a nemám moc skúseností s php-čkom... za každú radu ďakujem
Milan36
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28. Feb 2013 9:46

Re: Problém s prekladom

Príspevok od používateľa Milan36 »

.... hmmm a maily mi nejdú ani z Administrácie = PREDAJ = MAIL (pre zákazníkov) ... tam mi pre zmenu vypisuje, že musím zadať text správy aj keď je zadaný a nepustí ma to ďalej......
Napísať odpoveď