Ako zmeniť, aby maily neodosielalo v AJ ale v SJ

Ostatné technické problémy.
Michaela121
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17. Júl 2018 13:38
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Ako zmeniť, aby maily neodosielalo v AJ ale v SJ

Príspevok od používateľa Michaela121 »

Ahojte chcem sa spýtať či by ste mi nevedeli poradiť ako a kde mám zmeniť jazyk, keď mi emaily napríklad o registrácii alebo zadanej objednávke odosiela v angličtine. Chcela by som aby ich odosielalo v slovenčine. A ešte jedna otázka, kde si viem preložiť to je asi modul, ktorý je v šablóne free shipping a cash on delivery na poštovné zdarma a dobierka. Je to na faktúre v angličtine písané. ďakujem veľmi pekne za všetky rady :)
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako zmeniť, aby maily neodosielalo v AJ ale v SJ

Príspevok od používateľa Martin80 »

System > Setting > Your Store > tab Local >
Language > to je to ako to je v obchode a takto chodí i email za predpokladu ak tam nemáš nejakú chybu
Administration language > to je to ako to je v administrácii

Tá platba i poštovné sa preloží práve do slov ako si uviedla. V prípade ak to potrebuješ zmeniť na inú postupnosť písmen, vieš to upraviť v catalog/language/skratka_jazyka_ktoru_ches_upravit/payment pre platbu alebo shipping pre dopravu a tam to už nájdeš podľa anglických názvov. cash on delivery == cod.php free shipping == free.php. Rovnaká cesta ale miesto catalog/... uvedená s admin/... vedie k úpravám prekladov pre adminstáciu
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Ako zmeniť, aby maily neodosielalo v AJ ale v SJ

Príspevok od používateľa SelfMan »

Neuviedla si sice o ktoru verziu OpenCart-u sa jedna, ale v popise uctu mas uvedene 2.1.0.2.
S ohladom na otazku predpokladam, ze sa jedna o novy eshop, je tak?
V tomto pripade odporucam prejst aspon na verziu 2.3.0.2, pretoze 2.1.0.2 me kde tu bezpecnostne diery.
Alebo ist rovno na 3.0.2 v pripade existencie slovenskych mutacii pozadovanych modulov.
Michaela121
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17. Júl 2018 13:38
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Re: Ako zmeniť, aby maily neodosielalo v AJ ale v SJ

Príspevok od používateľa Michaela121 »

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Problém je ten, že to je cez setup čiže webhouse, kde mám zakúpenú doménu a oni mali v ponuke len túto staršiu verziu opencart 2.1.0.2 akože ja som začiatočník - amatér veľmi sa do týchto vecí nerozumiem, no slovenčinu som do toho nainštalovala vo free verzii na 2.3 opencart, dosť vecí to poprekladalo, ale tie maily a dopravu vo faktúrach nie, zvyšok som si preložila aj sama. Možno za to, že to nieje tak kompatibilné. Ale v každom prípade ďakujem za odpoveď, skúsim sa pohrať s tým čo si mi napísal :)
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako zmeniť, aby maily neodosielalo v AJ ale v SJ

Príspevok od používateľa Martin80 »

Možno by stálo za zváženie pozrieť do priečinka .../language/kod_jazyka/ a porovnať to s tým 2.3 balíčkom v umiestnení ../language/kod_jazyka/extension/. Ak ti nevadí, že je to iná verzia, tak pre platbu i dopravu preklady sú, len v trocha inom priečinku. Tak namiesto ručného prepisovania súborov môžeš skúsiť jednotlivé kopírovanie súborov do správneho umiestnenia. Čo sa nepreloží, to zobrazí v en jazyku, takže to čoskoro odhalíš.
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Ako zmeniť, aby maily neodosielalo v AJ ale v SJ

Príspevok od používateľa SelfMan »

Takze prva vec - kombinovat rozne verzie nie je zrovna najlepsi napad. Moze to mat necakane dosledky. (chyby v preklade, chybajuce texty, nefunkcne moduly)
Druha vec, preklad pre 2.1.0.2 je k dispozicii Tu na fore vdaka nnestorovi.
Postup instalacie je pribaleny v baliku.
Tretia vec - skusila si napisat do Webhouse ci planuju tento "predkonfigurovany" balik aktualizovat na novsiu verziu?

Naozaj neodporucam spustat novy eshop na starej verzii.
Ak aspon trosku rozumies po anglicky, na stranke dokumentacie jekompletny navod na instalaciu vratane videa od iSense labs.

Okrem toho tu na fore ti radi pomozeme/poradime. Co sa naucis "na vlastnej kozi", to si potom lahsie zapamatas a bude ti jasnejsie co s cim funguje/suvisi.
Michaela121
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17. Júl 2018 13:38
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Re: Ako zmeniť, aby maily neodosielalo v AJ ale v SJ

Príspevok od používateľa Michaela121 »

Ďakujem za odpovede. Volala som do webhouse a dokola mi tvrdili, že od nich funguje opencart na verzii 2.1.0.2 no nakoniec som prišla na to, že to nieje pravda a opencart od nich funguje na verzii 3.0.0.0 tak som zakúpila modul so SJ na túto verziu a už je všetko vporiadku :)
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Ako zmeniť, aby maily neodosielalo v AJ ale v SJ

Príspevok od používateľa SelfMan »

Ach jaj... Webhouse... nie prvy krat pocujem/citam o problemoch.
Dolezite teraz je, ze to funguje.
Napísať odpoveď