SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Ostatné technické problémy.
Maťaš
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02. Júl 2018 0:17
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Maťaš »

Ahojte.
Pri zadaní objednávky mi vypisuje eshop chybu. Používam opencart 3.0.0.0. Objednávka mi síce príde a zákazníkovi sa zobrazí v odoslaných objednávkach, ale pôsobí to veľmi rušivo a zákazník sa v prvej chvíli nemá ako dozvedieť, že objednávku úspešne odoslal. Vie niekto poradiť čo s tým? Vopred ďakujem za odpoveď.

Chybové hlásenie:

: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data
OK
// Text
$_['text_subject'] = '%s - objedn?vka %s';
$_['text_greeting'] = '?akujeme za v? n?kup %s produktu(ov). Va?a objedn?vka bola prijat? a bude spracovan? ihne? po potvrden? platby.';
$_['text_link'] = 'Ak chcete zobrazi? stav objedn?vky, kliknite na ni??ie uveden? odkaz:';
$_['text_order_detail'] = 'Detail objedn?vky';
$_['text_instruction'] = 'In?trukcie';
$_['text_order_id'] = '??slo objedn?vky:';
$_['text_date_added'] = 'D?tum pridania:';
$_['text_order_status'] = 'Stav objedn?vky:';
$_['text_payment_method'] = 'Sp?sob platby:';
$_['text_shipping_method'] = 'Sp?sob dodanie:';
$_['text_email'] = 'E-mail:';
$_['text_telephone'] = 'Telef?n:';
$_['text_ip'] = 'IP Adresa:';
$_['text_payment_address'] = 'Adresa pre platbu';
$_['text_shipping_address'] = 'Adresa dodania';
$_['text_products'] = 'Produkty';
$_['text_product'] = 'Produkt';
$_['text_model'] = 'Model';
$_['text_quantity'] = 'Po?et kusov';
$_['text_price'] = 'Cena';
$_['text_order_total'] = 'Celkov? objedn?vka';
$_['text_total'] = 'Spolu';
$_['text_download'] = 'Ak bude platba potvrden?, m??ete klikn?? na odkaz ni??ie pre pr?stup k stiahnutiu s?boru:';
$_['text_comment'] = 'Koment?re k va?ej objedn?vke:';
$_['text_footer'] = 'Ak m?te ak?ko?vek ot?zky, odpovedzte pros?m na tento e-mail.';// Text
$_['text_subject'] = '%s - objedn?vka %s';
$_['text_received'] = 'Dostazli ste objedn?vku.';
$_['text_order_id'] = '??slo objedn?vky:';
$_['text_date_added'] = 'D?tum pridania:';
$_['text_order_status'] = 'Stav objedn?vky:';
$_['text_product'] = 'Produkt';
$_['text_total'] = 'Spolu';
$_['text_comment'] = 'Koment?re k va?ej objedn?vke:';
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Martin80 »

Ahoj. Skús uložiť \catalog\language\en-gb\mail\order_add.php do formátu utf-8. Myslím že ide o tento súbor. Ak by nie, vyhľadaj v jazykových súboroch ten, ktorého výpis si poskytol. Evidentne je upravovaný. Vlastne v tvojom prípade do bude nie en-gb, ale sk-sk adresár. Takže pravdepodobne \catalog\language\sk-sk\mail\order_add.php
Maťaš
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02. Júl 2018 0:17
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Maťaš »

Ahoj.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Pokúšal som sa postupovať podľa tvojho popisu. Pootváral som v PSPad všetky súbory z toho adresára, čo mali v názve "order". Mali UTF-8, ale pre istotu som ich ešte prepísal a nakopíroval späť. Žiaľ nepomohlo to. Jediné, čo sa odstránilo sú otázniky v texte, teraz tam už zobrazuje diakritiku, ale chybová hláška pretrváva... Čo by som ešte mohol vyskúšať urobiť?
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Martin80 »

V podstate môže ísť o akúkoľvek chybu. Urob si objednávku a pozri sa do logu či ti pridá nejaký nový záznam ktorý by napovedal viac. V tom chybovom hlásení ktoré uvádzaš by som očakával popis chyby. To že je tam výpis súboru je pre mňa trocha prekvapivé. Skús ešte pozrieť, či sa ten jazykový súbor začína na prvom riadku s <?php Ale to len strieľam naslepo.
Maťaš
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02. Júl 2018 0:17
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Maťaš »

Ahoj.

ďakujem za snahu, ale v logu žiadna chyba a jazykový súbor začína s <?php...
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Martin80 »

Tak to už potom neviem. Pravdepodobne nejaká vtákovina. Ak mi pošleš do správy prístup k zdrojákom, tak ju odhalím. Ak sa samozrejme nenájde niekto, kto by vedel povedať o čo ide.
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa SelfMan »

Over si, ci je subor ulozeny ako UTF8 alebo UTF8+BOM (Byte Order Mark), tento moze obcas sposobovat problemy.
Obycajny UTF8 s textom "test": 74 65 73 74
UTF8+BOM hexadecimalne> EF BB BF 74 65 73 74
Maťaš
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02. Júl 2018 0:17
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Maťaš »

Martin80 napísal: 04. Júl 2018 22:47 Tak to už potom neviem. Pravdepodobne nejaká vtákovina. Ak mi pošleš do správy prístup k zdrojákom, tak ju odhalím. Ak sa samozrejme nenájde niekto, kto by vedel povedať o čo ide.
Prístup k zdrojákom? Čo máš na mysli?
Maťaš
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02. Júl 2018 0:17
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Maťaš »

SelfMan napísal: 04. Júl 2018 23:36 Over si, ci je subor ulozeny ako UTF8 alebo UTF8+BOM (Byte Order Mark), tento moze obcas sposobovat problemy.
Obycajny UTF8 s textom "test": 74 65 73 74
UTF8+BOM hexadecimalne> EF BB BF 74 65 73 74
Ktorý súbor máš na mysli? tento? \catalog\language\sk-sk\mail\order_add.php
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Martin80 »

Maťaš napísal: 05. Júl 2018 22:57
Martin80 napísal: 04. Júl 2018 22:47 Tak to už potom neviem. Pravdepodobne nejaká vtákovina. Ak mi pošleš do správy prístup k zdrojákom, tak ju odhalím. Ak sa samozrejme nenájde niekto, kto by vedel povedať o čo ide.
Prístup k zdrojákom? Čo máš na mysli?
prístup - určitá forma zdieľania niečoho pri splnení určitých okolností. Ak máš napríklad kľúč od bytu, máš k nemu prístup, môžeš si ho prezerať, upravovať atď.
zdrojáky - slangový výraz pre zdrojové súbory, teda tie textové súbory z ktorých je poskladaný ešop.
k - to je predložka
Spojené dokopy to má význam taký, že ak mi udelíš prístup na ftp, teda k miestu, kde máš nahraté zdrojové súbory obchodu, venujem ti trocha môjho času a pozriem priamo na mieste v čom je problém, miesto toho, aby sme tu len tak tipovali, čo by to tak mohlo byť.
Ale tak najskôr ešte pozri ako radí Selfman, a myslím že má na mysli ten súbor, ktorého obsah si uviedol na začiatku témy.
Napísať odpoveď