SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Ostatné technické problémy.
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa SelfMan »

Maťaš napísal: 05. Júl 2018 23:00
SelfMan napísal: 04. Júl 2018 23:36 Over si, ci je subor ulozeny ako UTF8 alebo UTF8+BOM (Byte Order Mark), tento moze obcas sposobovat problemy.
Obycajny UTF8 s textom "test": 74 65 73 74
UTF8+BOM hexadecimalne> EF BB BF 74 65 73 74
Ktorý súbor máš na mysli? tento? \catalog\language\sk-sk\mail\order_add.php
Principialne kazdy, ktory si maualne upravoval...
Maťaš
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02. Júl 2018 0:17
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Maťaš »

SelfMan napísal: 06. Júl 2018 13:28
Maťaš napísal: 05. Júl 2018 23:00
SelfMan napísal: 04. Júl 2018 23:36 Over si, ci je subor ulozeny ako UTF8 alebo UTF8+BOM (Byte Order Mark), tento moze obcas sposobovat problemy.
Obycajny UTF8 s textom "test": 74 65 73 74
UTF8+BOM hexadecimalne> EF BB BF 74 65 73 74
Ktorý súbor máš na mysli? tento? \catalog\language\sk-sk\mail\order_add.php
Principialne kazdy, ktory si maualne upravoval...
nemám vedomosť, že by som niečo upravil manuálne... preto ani neviem ktorý súbor by mohol spôsobovať ten problém.... nemohol by tú chybu spôsobovať nekorektný preklad do slovenčiny? lebo napríklad aj mail o potvrdení obejdnávky príde v angličtine napriek tomu, že je stránky preložená do SK.....
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa SelfMan »

Ja dost pravdepodobne, ze chyba je v tom (alebo aj inom, ale suvisiacom) prekladovom subore.
To je to, na co tu upozornujeme cely cas, ze subor musi byt ulozeny v kodovani UTF8.
Dalsim problemom moe byt to, ze subor ma kodovanie v poriadku, ale obsahuje sytakticku chybu.
(napriklad chybajuce uvodzovky)
Maťaš
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02. Júl 2018 0:17
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Maťaš »

Martin80 napísal: 05. Júl 2018 23:53
Maťaš napísal: 05. Júl 2018 22:57
Martin80 napísal: 04. Júl 2018 22:47 Tak to už potom neviem. Pravdepodobne nejaká vtákovina. Ak mi pošleš do správy prístup k zdrojákom, tak ju odhalím. Ak sa samozrejme nenájde niekto, kto by vedel povedať o čo ide.
Prístup k zdrojákom? Čo máš na mysli?
prístup - určitá forma zdieľania niečoho pri splnení určitých okolností. Ak máš napríklad kľúč od bytu, máš k nemu prístup, môžeš si ho prezerať, upravovať atď.
zdrojáky - slangový výraz pre zdrojové súbory, teda tie textové súbory z ktorých je poskladaný ešop.
k - to je predložka
Spojené dokopy to má význam taký, že ak mi udelíš prístup na ftp, teda k miestu, kde máš nahraté zdrojové súbory obchodu, venujem ti trocha môjho času a pozriem priamo na mieste v čom je problém, miesto toho, aby sme tu len tak tipovali, čo by to tak mohlo byť.
Ale tak najskôr ešte pozri ako radí Selfman, a myslím že má na mysli ten súbor, ktorého obsah si uviedol na začiatku témy.
kam ti to viem poslať, aby to nebolo tu "na skle"?
Maťaš
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02. Júl 2018 0:17
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Maťaš »

SelfMan napísal: 08. Júl 2018 22:28 Ja dost pravdepodobne, ze chyba je v tom (alebo aj inom, ale suvisiacom) prekladovom subore.
To je to, na co tu upozornujeme cely cas, ze subor musi byt ulozeny v kodovani UTF8.
Dalsim problemom moe byt to, ze subor ma kodovanie v poriadku, ale obsahuje sytakticku chybu.
(napriklad chybajuce uvodzovky)
ok, dakujem
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Martin80 »

Môžeš napríklad na info@openquiz.eu. To ťa presmeruje ku mne. Trocha sa mi toho nakopilo, ale nájdem si na to priestor, tak ako som napísal. Predpokladám že to nebude nič komplikované.
Maťaš
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02. Júl 2018 0:17
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Maťaš »

Martin80 napísal: 10. Júl 2018 22:05 Môžeš napríklad na info@openquiz.eu. To ťa presmeruje ku mne. Trocha sa mi toho nakopilo, ale nájdem si na to priestor, tak ako som napísal. Predpokladám že to nebude nič komplikované.
poslal som ti, vopred ďakujem
Maťaš
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02. Júl 2018 0:17
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa Maťaš »

Chyba vyriešená a odstránená. Bola spôsobená nedostatočnými oprávneniami pre prístup k logovacím a cachovacím súborom.
JSON chyba pri odoslaní objednávky bola spôsobená syntaktickou chybou v jazykovom preklade. Super práca a veľká vďaka Martin80 z openquiz.eu ;) ;) ;)
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

Príspevok od používateľa SelfMan »

Takze sa potvrdilo, co sme pisali cely cas ;-) System zlyhal na prekladovom subore ;-)
A to, ze si nevidel chyby v protokole bolo dane tymi pristupovami pravami.
Dolezite je, ze bol problem vyrieseny a zaroven je tvoja spatna vazba informaciou pre ostatnych v com moze byt chyba a kde maju hladat.
Napísať odpoveď