Nemáte pocit, že vývoj OpenCartu upadá?

Ostatné technické problémy.
Tara
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 11. Jan 2017 20:11
Verzia OpenCartu: 1.5.6.4

Nemáte pocit, že vývoj OpenCartu upadá?

Príspevok od používateľa Tara »

OC3 síce vyzerá po grafickej stránke lepšie, ale v podstate to nie je nič revolučné. Človek až žasne, ako sa to v mnohom podobá na starý OC1.5, v administrácii žiadne zásadné vylepšenia nevidím, človek si musí kopu vecí dorobiť modulmi, ktoré pre OC3 nie sú ani zďaleka v takom množstve, ako pre OC1.5 Až ma šokuje, že normálne chýbajú také veci, ako platba v hotovosti na odbernom mieste, nemožnosť aktualizovať produkty priamo zo zoznamu produktov (quick edit, ajax), nemožnosť prepnúť si pokladňu na jednu stránku, v zozname kategórií pokým si nejakú kategóriu neotvorím, tak nevidím, či je zapnutá alebo vypnutá, v doprave je len kopa nepoužiteľných dopravcov o ktorých ani nemám tušenia čo sú zač, len akurát UPS tam poznám, nemožnosť nastaviť zľavu pre celú kategóriu, takže keď chcem dať do zľavy 50 pneumatík Dunlop, tak musím nastavovať zľavy pre každý produkt jeden za druhým jak dilino, keď pridávam nové obrázky, tak si uploader nepamätá poslednú otvorenú zložku, tak sa stále musím preklikávať. nedá sa nastaviť ktorá zákaznícka skupina má vidieť aké produkty....... To je len pár vecí ,čo mi v rýchlosti napadá, bude ich viac. Chápem, že je to free software, ale napriek tomu by človek čakal aspoň nejaké zásadné pozitívne zmeny po tých rokoch. Uvažujem nad Prestashop, hoci je to robustný software, ale má fakt veľa vychytávok.
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: Nemáte pocit, že vývoj OpenCartu upadá?

Príspevok od používateľa Martin80 »

Zaujímavý pohľad. Keď tak nad tým uvažujem, napadá ma, či ako pomyslený tvorca OC by som z neho ešte nejakú tu funkčnosť neodobral, keď som si vedomý toho, že z každého zakúpeného rozšírenia na markete skasírujem polovicu jeho ceny.
Tara
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 11. Jan 2017 20:11
Verzia OpenCartu: 1.5.6.4

Re: Nemáte pocit, že vývoj OpenCartu upadá?

Príspevok od používateľa Tara »

Ano, ak zo zakúpených modulov má nejaké percentá (a nie malé), tak nie je dôvod dávať nové funkcionality od najnovšieho OpenCartu. Napr. ďalšia vec: bolo by fakt zložité implementovať takú základnú vec, aby sa v admine dali zobraziť produkty len z určitej kategórie? Zas sa to dá riešiť len s modulmi.

Toto bude asi najlepší príklad celej tej letargie: pre OC1.5 existuje výborný modul Admin Enhanced Free.

Tento modul má hromadu užitočný funkcií, napr.
  • v zozname produktov si môžem vyselektovať produkty len z určitej kategórie
    cez ajax môžem upraviť názov, modul, cenu, vypnutie/zapnutie
    farebne odlíšené kategórie, či sú zapnuté alebo vypnuté
    keď pridávam obrázok, tak si pamätá, v ktorej zložke som naposledy bol, atď
Pre OC2 sa modul rozdelil na viacero menších, ktoré sú už platené, čo by ani nevadilo, ale pre OC3 už nič neexistuje. Autor nereaguje, nikto iný nenaprogramoval alternatívny modul a natívny OC3 môže o týchto funkciách len snívať. Pričom by ušetril nehorázne množstvo času. Však keď už len mám aktualizovať ceny u 100 produktov z určitej kategórie tak si ani neviem predstaviť, že by som sa mal preklikávať do každého produktu zvlášť, aby som cenu upravil. Fakt o nervy. Normálne uvažujeme, že to necháme tak a zostaneme u OC1.5
mtoma
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21. Feb 2018 1:32
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: Nemáte pocit, že vývoj OpenCartu upadá?

Príspevok od používateľa mtoma »

Používal som OC od 1.5, teraz mám 2.3.0.2, skúšal som aj verziu 3 ale pre mňa osobne je najdôležitejšie, aby bol systém stabilný a aby mal kto vydávať aktualizácie. Prechod na trojku by bol pre mňa traumatizujúci, pretože mám strašne veľa vecí customizovaných na 2.3.0.2 a prerobiť to celé do novej verzie cez twig...to by som asi zošedivel.

Najviac mi na tom asi vadí neustále vydávanie nových verzií, podľa mňa 2.3.0.2 bola natoľko vychytaná, že kľudne by mohli rozdeliť vývoj na dve vetvy a k tejto stabilnej verzii vydávať bezpečnostné záplaty a v3 vyvíjať zvlášť.
Napísať odpoveď