OC 3.0.2.0, vlastný template a problém s diakritikou

Ostatné technické problémy.
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

OC 3.0.2.0, vlastný template a problém s diakritikou

Príspevok od používateľa Axel Wers »

Toto bude asi pre databázových machrov

Chcel by som odkázať na túto tému https://forum.opencart.com/viewtopic.php?t=200891

Mám OC 3.0.2.0, kúpenú tému z Themeforest a slová s diakritikou robia akési problémy.

Keď nastavujem tému a mám tam možnosť zadať dáta cez summernote editor:

Napíšem ľščťžýáíé
A na stránke eshopu dostanem ľšÄťžýáíé

Ten template na starom OC fungoval roky dobre, upravená verzia pre OC už má tento problém. Zdá sa, že problém bude asi v OC kvôli prechodu na twig. Riešim to aj s developerom skinu, zatiaľ bez úspechu. Znaky vložené cez polia text alebo text area nerobia problémy. Skúšal som aj aktualizovať summernote editor ale bez úspechu. Keď ale napíšem popis k produktu, tak všetko sa zobrazuje OK, aj keď je téma aktívna. Problém robia len špeciálne znaky zadané v nastaveniach templatu (v administrácii). Nikto nemá šajnu v čom by to mohlo byť? Databáza je utf8_unicode_ci.
Používam OC verziu 1.5.6.4
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: OC 3.0.2.0, vlastný template a problém s diakritikou

Príspevok od používateľa SelfMan »

Subor sablony otvor v Notepad++ alebo inom textovom editore a uloz ho v kodovani UTF8. Potom ho nahraj na server.
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: OC 3.0.2.0, vlastný template a problém s diakritikou

Príspevok od používateľa Axel Wers »

Všetky súbory sú UTF8 bez BOM.

Problém majú všetky písmená aj také ako napr ü

alebo čínske. V administrácii vidím

嗨,你好嗎

ale na eshope

å—¨ï¼Œä½ å¥½å—Žï¼Ÿ
Používam OC verziu 1.5.6.4
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: OC 3.0.2.0, vlastný template a problém s diakritikou

Príspevok od používateľa SelfMan »

Tak potom tam pravdepodobne daky modul robi paseku. Nieco odosle obsah este pred odoslanim hlaviciek s informaciou o kodovani - header();
Je v protokole chyb (system/storage/logs/error.log) daky zaznam?

Inak vyskusaj jednu vec. Otvor si prehliadac, stlac F12 pre vyvolanie vyvojarskej konzoly. Prepni sa na zalozku Network a zadaj daku adresu na eshope.
Potom si pozri detaily komunikacie a to hlavne odpoved na prvy GET. V ziadnom pripade by tam nemali byt medzery alebo ine skomolene znaky.
Osobne skor v tomto pripade preferujem developersku konzolu v IE11.

Inak az sa ti stranka nacita, ckus sa pozriet aky encoding ti ukazuje prehliadac.
IE11 - Menu View > Encoding
Chrome - F12 > Cosole zadat "document.characterSet" (bez uvodzoviek) a enter
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: OC 3.0.2.0, vlastný template a problém s diakritikou

Príspevok od používateľa Martin80 »

Asi by som skúsil postupne debugovať od controlera až po template. Vybral by som si niektorú položku, ktorá sa zobrazuje chybne a prešiel celým jej životným cyklom. Keďže administrácia je bez zmien, predpokladám že do databázy to ukladá v poriadku. Textové polia v kontrolery bývajú zväčša prehnané nejakými konvertnými funkciami napríklad html_entity_decode($product_info['description'], ENT_QUOTES, 'UTF-8'). Tak by som si ju nechal debuguvať ako v kontrolery, tak aj v šablóne. Takto by som mohol presnejšie určiť, či je problém v databáze, pri zhromažďovaní dát, alebo v ich zobrazení.
Prečo myslíš, že s tým summernote súvisí?
Zobrazuje sa chybné kódovanie aj v administrácii, alebo len na frontende?
Používa ten template rovnaký spôsob výpisu ako v tom linku na ktorý odkazuješ? Podľa twig dokumentácie (https://twig.symfony.com/doc/2.x/filter ... oding.html) by mal byť druhý parameter použité kódovanie. Skúsil by som preveriť či problém nespôsobuje tá uvedená konštanta HTML-ENTITIES a skúsil by som ju vymeniť za kódovanie UTF-8.
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: OC 3.0.2.0, vlastný template a problém s diakritikou

Príspevok od používateľa Axel Wers »

No práveže žiadne chyby v error logu a v administrácii všetko OK. Front-end bol už však pošahaný.

Ale už sa na to prišlo, autor template chyby opravil, ale okrem refreshu (Rozšírenia - Úpravy) je treba ešte na hlavnej stránke administrácii hore v pravo je také modré ozubené koliesko a tam sú možnosti vyčistenia cache. A tam bol pes zakopaný, keď som vyčistil cache, tak už sa to všetko opravilo.

Je dobre, že to zafungovalo, lebo samotný autor template bol z toho jeleň.
Používam OC verziu 1.5.6.4
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: OC 3.0.2.0, vlastný template a problém s diakritikou

Príspevok od používateľa SelfMan »

To som chcel navrhnut ako dalsi krok - prepnut sablonu na default a pozriet sa, ci je tam obsah spravny, alebo nie.
Ten reload treba samozrejme kliknut vzdy pri dakych upravach. Minimalne "pre istotu".
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: OC 3.0.2.0, vlastný template a problém s diakritikou

Príspevok od používateľa Axel Wers »

Default by mi nepomohol, lebo problém s diakritikou mali iba moduly custom témy využívajúce wysiwyg editor. Problém bol v tej cache. Ja som si myslel, že to boli len nejaké developerské nástroje, tak som tam moc neklikal :D
Používam OC verziu 1.5.6.4
Napísať odpoveď