OpenCart - vysvetlenie zakladnych veci...

Ostatné technické problémy.
Altar4972
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24. Okt 2016 14:44
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

OpenCart - vysvetlenie zakladnych veci...

Príspevok od používateľa Altar4972 »

Prosim vas.
Riesim instalaciu a rozbehanie OpenCartu pre jedneho svojho klienta. Ja sam som len obycajny webeloper. Ked za mnou prisiel, ze chce eshop, myslel som, ze volba bude jednoducha.
Siahol som po poslendom OpenCarte 2.3.0.2. Kupil som themu, kupil som slovencinu a po pravde uz mam z toho mierne nervy nakolko zistujem, ze ak chcem do platobnych metod pridat "DOBIERKU" tak zrejme na to asi budem potrebovat nejaky dalsi modul za dalsie peniaze z coho som uz mierne podrazdeny lebo zatial to furt len peniaze taha a nic nie je funkcne.

Ci sa mylim??? Ako spojazdnit "dobierku", platobnu metodu? Je to mozne bez stahovania dalsich extensions?
Mozno som to zle pochopil....?
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: OpenCart - vysvetlenie zakladnych veci...

Príspevok od používateľa SelfMan »

V anglicky hovoriacich krajinach sa to oznacuje ako COD - Cash on Delivery
Modul na to najdes priamo v platbach.
Na poplatok za dobuierku si pozri https://www.opencart.com/index.php?rout ... n_id=27664
aktualne je tento modul zdarma, musis si k nemu spravit len slovencinu a to je easy.
Altar4972
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24. Okt 2016 14:44
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: OpenCart - vysvetlenie zakladnych veci...

Príspevok od používateľa Altar4972 »

Dakujem za tip ale na mojej verzií 2.3.0.2 to nefunguje. :?
Inštalácia zbehne ale pri aktivovaní modulu vyhadzuje Fatal exception... error.
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: OpenCart - vysvetlenie zakladnych veci...

Príspevok od používateľa SelfMan »

Kedze to autor neupravil pre 2.3.x verziu, nic ti nebrani upravit si to sam. Pokial nemas zodpovedajuci know how, skus tu niekoho poprosit.
Myslim, ze rozdiel medzi 2.2.x a 2.3.x ediciou nie je az taky priepastny, aby sa ten modul nedal relativne lahko upravit.
Posli tu chybovu hlasku.
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: OpenCart - vysvetlenie zakladnych veci...

Príspevok od používateľa SelfMan »

Takze drobna zmena... z velkej nudy som ten modul upravil pre OC2.3.x, ale nie je to celkom to prave orechove. Vhodne je to tak akurat na rozne poplatky podla vysky ceny objednavky. Za ucelom dobierkoveho poplatku som nasiel lepsi modul - X-Fee, ktory ma standardny instalator a tak sa s tym netreba velmi babrat. len treba pre neho dopisat slovencinu.

S X-Fee sa da poplatok naviazat na sposob dopravy a sposob platby.
Napísať odpoveď