Opencart - Faktura, poštovne

Ostatné technické problémy.
funny102
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 15. Aug 2013 11:31

Opencart - Faktura, poštovne

Príspevok od používateľa funny102 »

Dobrý deň, mám taký menši problém čo sa týka php. Mám faktúru v e-shope (opencart) trošku som si ju prerobil a popridával pár stĺpcov a DPH. No nemôžem si dať rady s poštovným s DPH a bez DPH. Poštovne mi vypisuje bez DPH cez script

Kód: Vybrať všetko

<?php echo $total['text']; ?>
nieje problém tam pridať *1,2 aby som mal s DPH. No problém je v tom že toto vypisuje rovno 4 zložky a tj. Medzi-súčet:, Poštovné s DPH:, DPH 20%, Celkom:
Takže si neviem rady tam pridať ani riadok to toho kódu aby mi ho nepridalo 4 krát.
asi mám dve možnosti zmazať to cele a na na novo vytvoriť to čo potrebujem no neviem akými príkazmi to vytiahne z DB (mysql)
alebo pridať jeden riadok a pozrieť to DPH a vynásobiť to.

Nevyznám sa do programovania, tak sa račej pýtam ako by ste to riešili? alebo niake nápady?

V prílohe je obrázok ako to vyzerá a súbor s faktúrou-
Prílohy
order_invoice.rar
(1.74 KiB) 144 stiahnutí
Fakura.jpg
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Opencart - Faktura, poštovne

Príspevok od používateľa SelfMan »

Faktura, ktoru uvadzas nie je celkom podla zakona o DPH.
Jednotlive polozky sa uvadzaju bez DPH. Suma s DPH sa neuvadza pri nich. Potom nasleduje medzi sucet, prepravne naklady, pripadne poplatky, vypocitana DPH a suma celkom.

Okrem toho, hoci posta poskytuje sluzby bez DPH, ty mas povinnost DPH k postovnemu pripocitat. (toto som riesil uz davnejsie s uctovnikmi). Je to podobne ako ked kupis tovar od vyrobcu zivnostnika, ktory nie je platitelom DPH.
funny102
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 15. Aug 2013 11:31

Re: Opencart - Faktura, poštovne

Príspevok od používateľa funny102 »

SelfMan napísal:Faktura, ktoru uvadzas nie je celkom podla zakona o DPH.
Jednotlive polozky sa uvadzaju bez DPH. Suma s DPH sa neuvadza pri nich. Potom nasleduje medzi sucet, prepravne naklady, pripadne poplatky, vypocitana DPH a suma celkom.

Okrem toho, hoci posta poskytuje sluzby bez DPH, ty mas povinnost DPH k postovnemu pripocitat. (toto som riesil uz davnejsie s uctovnikmi). Je to podobne ako ked kupis tovar od vyrobcu zivnostnika, ktory nie je platitelom DPH.
Som posiel ekonnomke, povedala ze moze byt len cenu poštovného s dph a bez dph treba.
To čo ste spomenuli vy akurát prerábam zmazal som to a dal na novo v tvare ako je na obrázku.

Problém mám jedine v tom ako teraz vypísat udaje z Db tak aby na kazdej fakture ine.
Nevedeli by ste pomoc?
Prílohy
Fakura2.jpg
funny102
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 15. Aug 2013 11:31

Re: Opencart - Faktura, poštovne

Príspevok od používateľa funny102 »

no dobre vyriešene Dakujem
ruso
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23. Mar 2014 12:58

Re: Opencart - Faktura, poštovne

Príspevok od používateľa ruso »

Ako dosiahnem, aby som mal na faktúre v pravom hornom rohu dátumy, tak ako máš ty. Teraz je tam dátum pridania objednávky, ale ja potrebujem aby tam bol dátum generovania faktúry.

Ďakujem
matosl
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 10. Máj 2012 17:10

Re: Opencart - Faktura, poštovne

Príspevok od používateľa matosl »

funny102 napísal:no dobre vyriešene Dakujem
Ahoj, ako si to prosim ta vyriesil? Dakujem
matosl
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 10. Máj 2012 17:10

Re: Opencart - Faktura, poštovne

Príspevok od používateľa matosl »

Tu je riesenie. Faktura aj s peciatkou:
https://www.opencart.com/index.php?rout ... ch=faktura
Napísať odpoveď