Duplicita značiek názvov

Praktické rady a návody.
IAemotion
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05. Sep 2014 22:15

Duplicita značiek názvov

Príspevok od používateľa IAemotion »

Ahojte,
už dlhšiu dobu mám problém s vypisovaním duplicít značiek názvov v Google webmaster tools a môj SEO konzultant nevie kde je problém. Tak isto aj programátor tvrdí, že všetky veci ohľadom url sú vyriešené správne a teda je googlu povedané, ktorá adresa je správna a ktorú nemá indexovať. Naviac hodnoty sa menia. Niekedy je ich tam 50 niekedy 10 a momentálne to skočilo niekde na 240. Tak isto aj stúpa a klesá hodnota duplicít metapopisov. Máte s tým niekto nejaké skúsenosti ? Viete mi poradiť ako sa duplicít zbaviť a prečo tam vôbec sú?

Problém je aj v tom, že mi neustále zobrazuje nejaké nové 404. Pri vypnutých produktoch by mi to nebolo nejaké čudné a jednoducho by som dané url presmeroval ale mne zobrazuje adresu typu: http://www.bellakabelky.sk/kabelky#/lis ... C/limit=60

Ak by ste mi niekto vedeli poradiť bol by som Vám veľmi vďačný.

eshop: bellakabelky . sk
Verzia 1.5.6.1
téma: Journal theme
Prílohy
Snímka obrazovky 2015-08-14 o 18.28.42.png
Snímka obrazovky 2015-08-14 o 18.21.54.png
freddy87
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 14. Aug 2012 11:49

Re: Duplicita značiek názvov

Príspevok od používateľa freddy87 »

Duplicity vidíte vo webmasters, tam sú linky kde to je duplicitné, teda keď máte 10 duplicitných meta descriptions, tak to znamená, že na 10 URL máte to isté meta descriptions - toto by som ale nejak extrémne neriešil, v seo kraľuje obsah a nie to, že nejaké urlky majú totožný meta descriptions. Čo sa týka duplicitných názvov, tak tiež vidíte, ktoré stránky má webmasters na mysli.
Používateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 12. Okt 2012 14:04
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2

Re: Duplicita značiek názvov

Príspevok od používateľa Axel Wers »

Čo to máte za SEO konzultanta, keď nevie kde je problém? Jasne je tam vyznačené, že kategória /ruksaky a piata stránka kategórie, teda /ruksaky?page=5 majú rovnaký nadpis (title).

Toto je problém OpenCartu, menším zásahom do kódu by sa to vyriešilo alebo možno nejakým modulom.

Ono sa to vo výsledkoch vyhľadávania zobrazuje teraz takto:

1. strana v kategórii: Ruksaky

5. strana v kategórii: Ruksaky


A malo by to byť takto:

1. strana v kategórii: Ruksaky - Strana 1

5. strana v kategórii: Ruksaky - Strana 5


Google proste nemá rád, keď dva rozdielne odkazy majú rovnaký názov (title) a preto v GWT na to upozorňuje.
Používam OC verziu 1.5.6.4
IAemotion
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05. Sep 2014 22:15

Re: Duplicita značiek názvov

Príspevok od používateľa IAemotion »

Moc ďakujem... neviete mi prosím poradiť, ako to konkrétne posunúť programátorovi, poprípade aký modul by to vyriešil? Nestačí poriašiť kanonizáciu? Dosť som na to tlačil a po tejto stránke by to malo byť v poriadku no WT stále duplicitu zobrazuje.
Napísať odpoveď