Rozšírenie - spôsob platby - nefunkčné

Rozšírenia pre Váš e-obchod.
Michaela121
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17. Júl 2018 13:38
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Rozšírenie - spôsob platby - nefunkčné

Príspevok od používateľa Michaela121 »

Ahojte,
viete mi prosím Vás niekto poradiť prečo mi pri rozšírení a spôsobe platby vyhodí túto hlášku? (v zátvorke ukazuje počet 47).
Jedná sa o Opencart 3.0.0.0.
Fatal error: Can't use method return value in write context in /home/ep024200/www_root/admin/controller/extension/payment/pp_express.php on line 1282

A keď si chcem napríklad zakúpiť darčekovú poukážku k narodeninám tak tam nemám žiadny spôsob platby. Neviem to tam nastaviť, i keď najradšej by som tie darčekové poukážky úplne zrušila, ale v admine mi to nejde vypnúť.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozšírenie - spôsob platby - nefunkčné

Príspevok od používateľa Martin80 »

V kóde na tom mieste akurát ťahá z paypal express API Username. To je tá položka keď klikneš na Show Quick Setup. Máš platbu vyplnenú korektne? Prípadne tá chyba môže byť vyvolaná ak používaš php verziu nižšiu než myslím 5.4 a túto položku vyplnenú nemáš.

Poukážky nejde vypnúť, alebo nevieš kde vypnúť? Extension > extension >Order Totals > Gift Voucher
V prípade ak naozaj nejde, potom tam máš nejaký problém. Ale i tak to môžeš vypnúť cez databázu napríklad cez takýto príkaz, ale uprav si názov db a prefixu podľa seba.

Kód: Vybrať všetko

UPDATE `meno_databazy`.`tvoj_prefix_setting` SET `value`='0' WHERE `key`='total_voucher_status';
Ak máš nejaké db rozhranie, tak v tabuľke setting nastav pre total_voucher_status hodnotu 0
Michaela121
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17. Júl 2018 13:38
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Re: Rozšírenie - spôsob platby - nefunkčné

Príspevok od používateľa Michaela121 »

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď,
tú poukážku mi nejde aj tak vypnúť keď ju aj v tom rozšírení prenastavím na vypnuté stále mi ju prehodí na zapnutú, a aj keď to odinštaluje odtiaľ stále je funkčná. No nevadí bude tam :D
SelfMan
Administrátor
Príspevky: 1029
Dátum registrácie: 19. Aug 2011 23:55

Re: Rozšírenie - spôsob platby - nefunkčné

Príspevok od používateľa SelfMan »

Nevypne ju preto, lebo
a) je vydana a nebola pouzita
alebo
b) bola vydana a pouzita pri nakupe

Pravdepodobne je to niekde prelinkovane a preto ju nedovoli vypnut.

Pozri sa do Marketing > Kupony, ci tam mas daco v zozname.
Michaela121
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17. Júl 2018 13:38
Verzia OpenCartu: 3.0.0.0

Re: Rozšírenie - spôsob platby - nefunkčné

Príspevok od používateľa Michaela121 »

A neviete mi prosím Vás poradiť ako by som tie darčekové poukážky z opencart odstránila úplne? Myslím aj dole v menu v doplnkoch sa mi zobrazujú a ja ich tam nechcem vôbec. Už som prehľadala celé menu v opencart a nikde to tam nevadím. Akože keď si dám rozšírenia - súčty objednávok nechce mi ju vypnúť aj keď ju odinštalujem. Medzi darčekovými poukazmi nemám žiadnu objednávku zadanú a v kódoch mi vyhadzuje toto. Ja som začiatočníčka v opencart ja sa do toho veľmi nevyznám. Jedná sa o verziu 3.0.0.0. Ďakujem veľmi pekne za rady.

<?php
class ControllerExtensionTotalVoucher extends Controller {
private $error = array();

public function index() {
$this->load->language('extension/total/voucher');

$this->document->setTitle($this->language->get('heading_title'));

$this->load->model('setting/setting');

if (($this->request->server['REQUEST_METHOD'] == 'POST') && $this->validate()) {
$this->model_setting_setting->editSetting('total_voucher', $this->request->post);

$this->session->data['success'] = $this->language->get('text_success');

$this->response->redirect($this->url->link('marketplace/extension', 'user_token=' . $this->session->data['user_token'] . '&type=total', true));
}

if (isset($this->error['warning'])) {
$data['error_warning'] = $this->error['warning'];
} else {
$data['error_warning'] = '';.
}

$data['breadcrumbs'] = array();

$data['breadcrumbs'][] = array(
'text' => $this->language->get('text_home'),
'href' => $this->url->link('common/dashboard', 'user_token=' . $this->session->data['user_token'], true)
);

$data['breadcrumbs'][] = array(
'text' => $this->language->get('text_extension'),
'href' => $this->url->link('marketplace/extension', 'user_token=' . $this->session->data['user_token'] . '&type=total', true)
);

$data['breadcrumbs'][] = array(
'text' => $this->language->get('heading_title'),
'href' => $this->url->link('extension/total/voucher', 'user_token=' . $this->session->data['user_token'], true)
);

$data['action'] = $this->url->link('extension/total/voucher', 'user_token=' . $this->session->data['user_token'], true);

$data['cancel'] = $this->url->link('marketplace/extension', 'user_token=' . $this->session->data['user_token'] . '&type=total', true);

if (isset($this->request->post['total_voucher_status'])) {
$data['total_voucher_status'] = $this->request->post['total_voucher_status'];
} else {
$data['total_voucher_status'] = $this->config->get('total_voucher_status');
}

if (isset($this->request->post['total_voucher_sort_order'])) {
$data['total_voucher_sort_order'] = $this->request->post['total_voucher_sort_order'];
} else {
$data['total_voucher_sort_order'] = $this->config->get('total_voucher_sort_order');
}

$data['header'] = $this->load->controller('common/header');
$data['column_left'] = $this->load->controller('common/column_left');
$data['footer'] = $this->load->controller('common/footer');

$this->response->setOutput($this->load->view('extension/total/voucher', $data));
}

protected function validate() {
if (!$this->user->hasPermission('modify', 'extension/total/voucher')) {
$this->error['warning'] = $this->language->get('error_permission');
}

return !$this->error;
}

public function install() {
// Register the event triggers
$this->load->model('setting/event');

$this->model_setting_event->addEvent('voucher', 'catalog/model/checkout/order/addOrderHistory/after', 'extension/total/voucher/send');
}

public function uninstall() {
// delete the event triggers
$this->load->model('setting/event');

$this->model_setting_event->deleteEventByCode('voucher');
}
}
Martin80
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 30. Jan 2017 12:03
Verzia OpenCartu: 2.3.0.2
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozšírenie - spôsob platby - nefunkčné

Príspevok od používateľa Martin80 »

Včera som mal niečo podobné na 3.0.2.0. Dával som preč z košíka tie vouchery, kupóny a výpočty daní a čuduj sa svete, hneď som si spomenul na Teba, lebo mi to taktiež nechcelo odinštalovať a vypnúť. Na localhoste to pracuje perfektne, ale na servery som mal problém ako i ty. U mňa pomohlo, keď som po odinštalovaní/prepnutí stavu urobil ešte niekoľkonásobný refresh prehliadača. Nejako si to tam kešuje a to som mal v nastaveniach kešovanie vypnuté. Tak skús či ti to nepomôže tiež. Tiež som mazal cache z ftp, takže teraz presne neviem, ktoré pomohlo, robím to už tak nejako automaticky a už presne neviem ktoré z toho pomohlo.
Z administrácie to nedostaneš, ani ak si v oc administrácii pokročilá a v nastaveniach to tiež nenájdeš. Kód ktorý si uviedla je kontroler pre voucher, má za úlohu vložiť do databázy stav a poradie v ktorom sa zobrazí v objednávke. Defakto slúži na zapnutie a vypnutie poukazu.
Určite sa poukaz dá nejako vypnúť cez administráciu, ak si v kóde nič neupravovala, určite to bude funkčné, len treba skúšať. Prípadne skús upraviť a hneď pozrieť, či sa nastavená hodnota zapísala do databázy. Ak máš v databáze 0 a poukaz sa zobrazuje, určite to bude cache.
Napísať odpoveď